• Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży na 800-12-12-12

• Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Departament Wychowania i Edukacji WłączającejMinisterstwo Edukacji i Nauki

• PRZERWA NA CZYTANIE

• 26 października w naszej szkole uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w VI edycji Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie " Przerwa na czytanie". Znaleźliśmy się w gronie 1400 placówek bijących rekord.

Po drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie klas młodszych, niektórzy przebrani za ulubione postaci bajkowe, usiedli na szkolnym korytarzu do czytania. Czytali swoje ulubione książki oraz wypożyczone ze szkolnej biblioteki. Najmłodszym uczniom czytali zaproszeni rodzice. Starsi uczniowie wzięli udział w akcji na długiej przerwie, po czwartej godzinie lekcyjnej. Do akcji włączyli się również nauczyciele i pracownicy administracji. Społeczność uczniowska pozytywnie odebrała akcję. 150 uczniów naszej szkoły wzięło udział w biciu rekordu.

Motto jakie towarzyszyło w tym dniu, to słowa Wisławy Szymborskiej " Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła".