• GÓRA GROSZA

• W roku szkolnym 2022/23 ruszyła XXIII edycja akcji " Góra Grosza" zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji.  Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci ( w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.

• " POMAGAMY ZWIERZĘTOM"

•

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, uczniom i przedszkolakom za pomoc w zbiórce żywności

i potrzebnych rzeczy dla zwierząt z TOZU w Ząbkowicach Śląskich. Macie wielkie serca :-)

Otrzymaliśmy podziękowanie z TOZU i jest nam niezmiernie miło, że kolejny raz mogliśmy pomóc zwierzętom, których los jest nierozerwalnie związany z losem człowieka. Bezdomne, w wielu przypadkach porzucone zwierzaki zasługują na odrobinę ciepła, dobrego jedzenia i dach nad głową. Nasza skromna pomoc, choć w części zaspokoi potrzeby kotów i psów ze schroniska w Ząbkowicach Śląskich. Koordynatorem akcji była p. M.Grajek i p. A. Bocian.

• 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

•                                    " Dzisiaj wielka jest rocznica Jedenasty Listopada!....

Tym, co zmarli za Ojczyznę,

hołd wdzięczności Polska składa..."

" Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..." po odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie wykonali montaż słowno-muzyczny przygotowany przez p. Alicję Nowakowską, dekoracje wykonała p. Anita Bocian. Wykorzystane wiersze i śpiewane pieśni dotyczyły trudnych czasów wojny i okupacji, dążenia do niepodległości. Wykonawcy stworzyli patriotyczny i nostalgiczny nastrój. Akademia była "żywą " lekcją historii. którą na pewno zapamiętamy.

AB.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• W związku z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych przypadającym w październiku, w naszej szkole odbyły się dwa konkursy plastyczne dla klas I-VIII i konkurs literacki. Uczniowie wykazali się pomysłowością i starannością w wykonaniu swoich prac. Niektórzy z nich rysowali, malowali i wyklejali. Byli tacy, którzy łączyli ze sobą różne techniki plastyczne. Efektem prac są umieszczone poniżej zdjęcia.

W kategorii klas I-III

,,Ilustracja do ulubionej książki"

I miejsce: Kaja Skiba klasa I

II miejsce: Oskar Włodarczyk klasa II

III miejsce: Marysia Szymczak klasa III

Wyróżnienie: Michał Bakalarz klasa II

,,Moja ulubiona postać z bajki"

I miejsce: Kacper Zagrobelski klasa I

II miejsce: Milena Nadowska- Adamowska klasa I

III miejsce: Ksawery Węglarz klasa III

Wyróżnienie: Milena Nowak klasa III

W kategorii klas starszych

,,Ilustracja do ulubionej książki":

I miejsce: Jakub Makowiecki klasa VIII a

II miejsca: Milena Morawska klasa VIII a

,,Recenzja ulubionej książki"

I miejsce: Milena Morawska klasa VIII a

II miejsce: Kamila Kwiatkowska klasa VIII b

Skład komisji oceniającej prace: Pani Alicja Nowakowska, Pani Julita Rudkowska, s. Bożena Nowakowska.

Zwycięzcą gratulujemy oraz zachęcamy do śledzenia strony internetowej naszej szkoły. Mamy nadzieję, że znajdzie się więcej odważnych uczniów, którzy z przyjemnością wezmą udział w innych konkursach.

• ,,Szkoła do hymnu"

• Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły zaśpiewali uroczyście wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Tym samym dołączyli po raz kolejny do grona pozostałych szkół uczestniczących w ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu".

• Lekcja historii w klasie V

• Niecodzienna lekcja historii odbyła się 20 października 2022r. Uczniowie wcielili się w role bogów i boginek greckich. Wyszukane stroje, piękne rekwizyty, ozdoby świadczyły o wielkim zaangażowaniu dzieci i rodziców, którzy niewątpliwie pomagali w przygotowaniach. Atmosfera podczas uczty na Olimpie była naprawdę wspaniała. Spożywano ambrozję i popijano nektarem. Każda z postaci prezentowala się, opowiadała o ważnych wydarzeniach z mitologii, pokazywała swoje atrybuty. Wszyscy zasłużyli na uznanie i najlepsze oceny z przedmiotu.

• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

• ,,Każdy dzień rozpocznij śniadaniem i uśmiechem na twarzy"

8 listopada w naszej szkole, w klasach I-III obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.

Uczniowie wraz z rodzicami z pełnym zaangażowaniem włączyli się do dzisiejszej akcji. Przygotowali między innymi: babeczki ze szpinakiem, sałatki owocowe, czy naleśniki.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii, dzięki tej akcji chcialibyśby zapoczątkować wśród uczniów naszej szkoły nawyk zdrowego żywienia. Mamy nadzieję, że dzisiejsza akcja przyczyni się do tego, że zarówno dzieci jak i dorośli będą zdrowo się odżywiać.

Smacznego i zdrowego śniadania życzymy wszystkim każdego dnia :)

Zapoczątkowała i będzie kontynuować tą akcję nauczyciel Julita Rudkowska.

• #Laboratoria Przyszłości

• Uczniowie naszej szkoły chętnie spędzają czas z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Największym zainteresowaniem cieszy się studio fotograficzne, uczniowie nabywają umiejętności fotografowania zarówno w szkole, jak i poza nią. Wykorzystując peny nauczyli się, że można nie tylko się nimi bawić, ale też naprawiać uszkodzone rzeczy.W październiku uczniowie klas młodszych i starszych wraz z opiekunami wielokrotnie gościli w naszej szkolnej pracowni.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

• W dniu 10 października w naszej szkole obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO.

W tym dniu zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły, dzielili się swoją wiedzą na temat tego, jak właściwie dbać o zdrowie psychiczne. W ciągu dnia uczniowie rozdawali ulotki, częstowali słodkościami oraz owocami, a także udzielali wywiadów,

Był to dzień pełen optymizmu oraz wzajemnej życzliwości.