• #Laboratoria przyszłości

• Nasza szkoła jest gotowa i w bieżącym roku szkolnym będziemy realizować program Laboratoria Przyszłości.

• #Laboratoria przyszłości

•

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Uczniowie naszej szkoły zapoznali się z zakupionym sprzętem i z dużym zainteresowaniem z niego korzystają. Furrorę robią drukarki 3D, a wśród młodszych dzieci peny 3D. Sprzęt nagłaśniający wykorzystywany jest nie tylko do odtwarzania muzyki, ale służy także podczas prób i apeli, podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi oraz w trakcie zajęć tanecznych. Aparaty z kamerą są w ciągłym użyciu. Uczniowie rejestrują nimi imprezy szkolne, prace samorządu uczniowskiego, gazetki szkolne, projekty oraz zabierają je na wycieczki i wyjścia.

Ten nowoczesny sprzęt z pewnością uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

•

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wyskości 60000 zł.

W ramach Programu szkoła zakupiła drukarki 3D z oprogramowaniem oraz filamenty, skanery 3D, długopisy 3D, mikrokontrolery z czujnikami, lutownice z akcesoriami, aparaty z funkcją kamery full HD ze statywami, gimbale do aparatów i kamer, mikroporty z akcesoriami, oświetlenia studyjne, mikrofony kierunkowe, konsole/ miksery dźwięku z akcesoriami oraz nagłośnienia.

Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie począwszy od nowego roku szkolnego na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych.

• Już wkrótce

Strona jest w trakcie tworzenia