• Święto Konstytucji 3 Maja

26.04.2024

W piątek 26 kwietnia 2024 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przewodnicząca S U - Elena Jakubiszyn powitała wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, zapowiedziała Poczet Sztandarowy. Uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy, następnie głos zabrał dyrektor naszej szkoły - Pan Arkadiusz Albrecht, który podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowanie akademii.

• POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA KOMIKS "PALENIE SZKODZI WSZYSTKIM"

25.04.2024

W dniu 12 kwietnia w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego na komiks " Palenie Szkodzi Wszystkim", przeprowadzonego w ramach szkolnego programu edukacji antytytoniowej " Bieg po zdrowie", który w tegorocznej edycji odbył się pod hasłem " Palenie jest niezdrowe". Uczestnikami konkursu były dzieci klas IV szkół podstawowych powiatu ząbkowickiego. W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych powiatu ząbkowickiego. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie uczennice Nina Bohun i Lena Deko. Opiekunem uczennic była p. A. Bocian. Dziewczyny wykonały bardzo pomysłowe, ciekawe komiksy i zajęły miejsca na podium. I miejsce - Nina Bohun i III miejsce Lena Deko. Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!

• ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ ! 19 kwietnia 1943 r.

22.04.2024

Każdego roku społeczność szkolna zgłasza swój udział i włącza się w obchody akcji społeczno - edukacyjnej ,,Żonkile".

Dlaczego żonkile ?

Ostatni przywódca Żydowskiej organizacji Bojowej - Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o tych wydarzeniach. Do konca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółłtymi kwiatami.