• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

          • Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

            W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wyskości 60000 zł.

            W ramach Programu szkoła zakupiła drukarki 3D z oprogramowaniem oraz filamenty, skanery 3D, długopisy 3D, mikrokontrolery z czujnikami, lutownice z akcesoriami, aparaty z funkcją kamery full HD ze statywami, gimbale do aparatów i kamer, mikroporty z akcesoriami, oświetlenia studyjne, mikrofony kierunkowe, konsole/ miksery dźwięku z akcesoriami oraz nagłośnienia. 

            Zakupiony sprzęt wykorzystywany będzie począwszy od nowego roku szkolnego na zajęciach lekcyjnych          i pozalekcyjnych.

                    

             

          • Czytanie ,,Zemsty" w klasie VII a

          •     6 kwietnia 2022 r. klasa VII a wcześniej podzielona na grupy podjęła się przeczytania z podzialem na role komedii  Aleksandra Fredry. 

            Lektura obowiązkowa stanowi klasykę literatury. Głośne czytanie okazało się radosnym spotkaniem z piękną polszczyzną oraz ponadczasowym dowcipem. 

            Lekcja przygotowana została w porozumieniu z naszą szkolną biblioteką w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

          • Akcja ,,Żonkile 2022"

          •    Każdego roku nasza szkoła włącza się do akcji społeczno -edukacyjnej ,,Żonkile. Łaczy nas Pamięć !"  Pamiętamy o rocznicy powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 r. W tym roku mottem akcji była : MIŁOŚĆ W GETCIE.

                Lekcje historii w klasach IV-VIII w oparciu o ciekawe materiały przesłane z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN - dotyczyły tychże zagadnień. Przypomnieliśmy sobie takie postacie jak: Janusz Korczak, Marek Edelman, Mordechaj Anielewicz, Stefania Wilczyńska, Irena Sendlerowa. Obejrzeliśmy filmy: ,,Muranow", ,,Będę pisać ", ,,Nie było żadnej nadziei", prezentacje oraz wysłuchaliśmy relacji z powstania przygotowanch specjalnie przez organizatorów dla szkół podstawowych.

               Niektorzy uczniowie z większym zaangażowaniem uczestniczyli w tych lekcjach, wykonali papierowe żonkile, plakaty, zabierali głos w dyskusji oraz przynieśli ,,żywe żonkile" ze swoich ogródków. Te symbole świadczą o postawie patriotycznej,  naszej pamięci o bohaterach. 

          • 2 KWIETNIA- ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • Autyzm jest "kolorowy".

            Autyzm u każdej osoby objawia się trochę inaczej, dwie osoby z taką samą diagnozą mogą mieć bardzo różne zachowania i możliwości, dlatego mówi się o spektrum zaburzeń - od łagodnych objawów do takich, które bardzo wpływają na wszystkie sfery życia. Autyzm nie jest chorobą, ale innym sposobem postrzegania świata i myślenia.

            „Spektrum (autyzmu) jest długie i szerokie, i wszyscy się na nim znajdujemy. Kiedy się w to uwierzy, łatwo zobaczyć, ile mamy ze sobą wspólnego.”  Lisa Genova „Kochając syna”

            Zachęcamy do wyrażania otwartości, zrozumienia, akceptacji i pomocy dla tych osób, bo ich codzienność bywa dla nich bardzo trudna.

            Osoby ze spektrum autyzmu tak widzą codzienność:   https://youtu.be/nW8NLnTB1wc 

             Bądźmy razem- nie osobno !

          • Dzień bez plecaka

          • 1 kwietnia uczniowie przynieśli do szkoły nietypowe ,, plecaki” . Każdy wymyślił i wykonał , ozdobił swój  plecak najpiękniej jak potrafił. Wszyscy byli zadowoleni , co widać po minach uczniów.

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą. Zapoznali się z zakupionymi książkami w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bogata oferta spodobała się uczniom i wypożyczyli wybrane przez siebie książki.

          • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM KLASY 8

          • Uczniowie klasy 8a z zainteresowaniem poznali nowości czytelnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kilkoro z nich wcześniej przyczytało książki i podzieliło się wrażeniami z koleżankami, kolegami.

          • ZDOLNY ŚLĄZAK FINAŁ Z BIOLOGII

          • 21 marca 2022 roku uczennica z klasy VII a Zuzanna Kamieniarz zakfalifikowała się do finału konkursu zDolny Ślązak z biologii, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 29 ul. Krainskiego 1 we Wrocławiu.

            Swoim wynikiem otrzymała tytuł finalisty. Serdecznie Gratulujemy  

          • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM W KLASIE V

          • Uczniowie klasy piątej zapoznali się z ofertą książek zakupionych w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy z nich wybrał sobie książkę,która jego interesuje. Po przeczytaniu fragmentów , wymieniali się spostrzeżeniami. Doszli do wniosku, że warto czytać nowości czytelnicze,bo są interesujące.

          • ZDOLNY ŚLĄZAK FINAŁ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • 14 marca 2022 roku uczeń z klasy VIII b Hubert Olechowski zakfalifikowała się do finału konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 29 ul. Krainskiego 1 we Wrocławiu.

            Swoim wynikiem otrzymał tytuł finalisty. Serdecznie Gratulujemy !! 

          • Pierwszy dzień wiosny w klasach 1-3

          • Pomimo przymrozku, jaki był tego dnia, w sercach i na twarzach uczniów gościł uśmiech. Przed wyjściem z gaikiem i wiosennymi kwiatami, uczniowie w klasach recytowali wiersze i śpiewali piosenki.