• KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

• W dniu 19 grudnia po Jasełkch, uczniowie zaprosili zgromadzonych gości, nauczycieli i uczniów na   "Kiermasz Bożonarodzeniowy". Sprzedawane były ozdoby śwąteczne, stroiki, piernikowe choinki itp. Kiermasz został zorganizowany przez p. A.Bocian, p.. M,Buczko I p. M.Szczepańczyk, którym składamy podziękowania  za  pomysł i pracę włożoną w przygotowanie kiermaszu. Dziękujemy też tym uczniom, którzy własnoręcznie wykonali  fanty i przekazali je do sprzedaży. Kiermasz cieszył się ogromną  popularnością, wszystkie stroiki i ozdoby sprzedały się w kilka minut. Postaramy się, żeby kiermasze w naszej szkole stały sie tradycją,  Pozyskane pieniądze zasiliły konto samorządu uczniowskiego, i będą przeznaczone na potrzeby uczniów.

• JASEŁKA

• Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję oraz jak corocznie zostały wystawione w naszej szkole 19 grudnia 2024 roku. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów drugiej klasy, której towarzyszył chórek uczniów z klasy szóstej pod opieką siostry mgr Bożeny Nowakowskiej, mgr Barbary Nowaczek i mgr Dagmary Cisowskiej.

Przedstawienie jasełkowe miało wśród uczniów za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Pana Jezusa. Scenariusz jasełek zawierał najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa.                    Zaproszeni goście oraz uczniowie oglądający przedstawienie uważali, że widowisko to wprowadziło ich w czas Bożego Narodzenia pełnego pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisze się w pamięci uczniów.

BN.

7 stycznia 2024 roku widowisko jasełkowe można było podziwiać w kościele Parafialnym w Starczowie . Na niedzielnej mszy św. zgromadzili się mieszkańcy Starczowa, Kamieńca, a także rodzice uczniów, którzy występowali w przedstawieniu. Wszyscy zgromadzeni włączyli się w wspólne kolędowanie.

• DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJACH CHARYTATYWNYCH!!!

• Dziękujemy  uczniom i rodzicom za udział w akcji " Dorośli i dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki i kociaki" ze schroniska. Karma została dostarczona do schroniska w Ząbkowicach Śląskich.. Koordynatorem akcji była p. A. Bocian, p. M. Grajek i pomagała p. M. Szczepańczyk. Składamy również serdeczne podziękowania za zaangażwanie uczniów w akcję " Podaruj misia dzieciom z chorobą nowotworową". Zebrane misie zostały zapakowane i wysłane do Fundacji we Wrocławiu, a następnie będą rozdawane dzieciom leczonym na oddziałach onkologicznych. Koordynatorem zbiórki była p. A. Bocian i p. M. Szczepańczyk.

• MIKOŁAJ INACZEJ...

• Klasa V  w ramach Mikołaja pojechała na lodowisko do Świdnicy. Uczniowie spędzili aktywnie czas doskonaląc swoje umiejętności łyżwiarskie. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z tym sportem, dla innych kolejna okazja do podszlifowania techniki. Jazda na łyżwach okazała się taką frajdą, że pod koniec czasu przeznaczonego na zabawę wszyscy uczniowie jeździli  już całkiem dobrze i z żalem opuszczali lodowisko. Pozytywnie zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły. Po drodze nie mogło zabraknąć posiłku w McDonald's. Uczniowie byli pod opieką nauczycieli : p. S.Pańkowskiej, p. A. Bocian i p. Dyrektora.