• ZDOLNY ŚLĄZAK FINAŁ Z BIOLOGII

          • 21 marca 2022 roku uczennica z klasy VII a Zuzanna Kamieniarz zakfalifikowała się do finału konkursu zDolny Ślązak z biologii, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 29 ul. Krainskiego 1 we Wrocławiu.

            Swoim wynikiem otrzymała tytuł finalisty. Serdecznie Gratulujemy  

          • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM W KLASIE V

          • Uczniowie klasy piątej zapoznali się z ofertą książek zakupionych w ramach Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy z nich wybrał sobie książkę,która jego interesuje. Po przeczytaniu fragmentów , wymieniali się spostrzeżeniami. Doszli do wniosku, że warto czytać nowości czytelnicze,bo są interesujące.

          • ZDOLNY ŚLĄZAK FINAŁ Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

          • 14 marca 2022 roku uczeń z klasy VIII b Hubert Olechowski zakfalifikowała się do finału konkursu zDolny Ślązak z języka angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 29 ul. Krainskiego 1 we Wrocławiu.

            Swoim wynikiem otrzymał tytuł finalisty. Serdecznie Gratulujemy !! 

          • ZDOLNY ŚLĄZAK FINAŁ Z MATEAMTYKI

          • 9 marca 2022 roku uczennica z klasy VIII b Kornelia Ciszek zakfalifikowała się do finału konkursu zDolny Ślązak z matematyki, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 29 ul. Krainskiego 1 we Wrocławiu.

            Swoim wynikiem otrzymała tytuł finalisty. Serdecznie Gratulujemy  

          • Pierwszy dzień wiosny w klasach 1-3

          • Pomimo przymrozku, jaki był tego dnia, w sercach i na twarzach uczniów gościł uśmiech. Przed wyjściem z gaikiem i wiosennymi kwiatami, uczniowie w klasach recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

        • Pierwszy Dzień Wiosny w klasie VII b
          • Pierwszy Dzień Wiosny w klasie VII b

          • Uczniowie klasy VII b przywitali Pierwszy Dzień Wiosny pysznie, zdrowo i kolorowo. W dniu 21 marca wspólnie przygotowali zdrowe przekąski. Podczas degustacji smacznych owocowych i warzywnych sałatek prezentowali i omawiali przysłowia o wiośnie oraz uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych.

        • Zmarł Pan Mieczysław Bara - były nauczyciel matematyki w naszej szkole
          • Zmarł Pan Mieczysław Bara - były nauczyciel matematyki w naszej szkole

          • W dniu 11 marca 2022 r. dotarła do naszej szkolnej społeczności bardzo smutna wiadomość, że w wieku 59 lat zmarł Pan Mieczysław Bara – wieloletni nauczyciel matematyki, który był również nauczycielem i wychowawcą wielu naszych absolwentów w Zespole Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich.

            Jesteśmy głęboko poruszeni i ogarnięci żalem z powodu śmierci Pana Mieczysława Bary, dla którego zawód nauczyciela był prawdziwym powołaniem i pasją. 

            Będąc nauczycielem naszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, wychował wiele pokoleń uczniów, którzy bardzo go lubili. Cieszyli się, że mieli okazję i zaszczyt być uczniami i wychowankami wspaniałego nauczyciela, który był niezwykle pracowity, konsekwentny, wymagający i budził respekt, ale przede wszystkim był sprawiedliwym, dobrym, miłym, życzliwym, sympatycznym, zawsze uśmiechniętym i otwartym człowiekiem, głęboko zatroskanym o problemy swoich uczniów i wyniki nauczania. Potrafił w jasny, przystępny sposób wyjaśnić nawet najbardziej zawiłe matematyczne zagadnienia. Wyzwalał w swoich uczniach zaciekawienie nauczanym przedmiotem i ambicję. Kunsztownie, delikatnie i łagodnie budował pozytywne nastawienie do nauki, obowiązujących norm społecznych oraz prawidłowe relacje międzyludzkie. Pełen pomysłów, z łatwością skupiał wokół siebie dzieci i młodzież, z wielkim zapałem i radością udzielał wszystkim potrzebującym trafnych porad i wskazówek. Chętnie dzielił się swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem. 
            Szkole, Uczniom, Przyjaciołom poświęcał dużo czasu i zaangażowania. 
            Uczniowie byli do Pana Mieczysława Bary bardzo przywiązani, co było zapewne związane z Jego podejściem do wychowanków - konkretne wymagania, ale równocześnie wielkie serce, zrozumienie i pochylenie się nad każdym problemem uczniów i ich rodziców. 
            Potrafił motywować uczniów do wysiłku, ale też ten wysiłek doceniać i nagradzać. Dawał swoim uczniom i wychowankom solidne podstawy do rozwijania własnych zainteresowań i pasji, dopingował w przezwyciężaniu przeciwności losu. Szczerze, z dumą i radością w oczach gratulował nawet najmniejszych sukcesów. Każdego ucznia i współpracownika potrafił wesprzeć dobrym słowem, wysłuchać. Profesjonalne, z dużym spokojem, przychylnością, rozwiązywał szkolne problemy i łagodził trudne sytuacje. Nigdy nie odmawiał pomocy, często sam ją inicjował. 
            Pan Mieczysław Bara (Pan Mietek dla uczniów, Mieciu dla współpracowników) pozostanie na zawsze obecny na kartach naszej szkolnej historii oraz we wspomnieniach i pamięci całej szkolnej społeczności, jako wybitny nauczyciel i wychowawca, organizator szkolnych wycieczek, człowiek prawy, bardzo skromny, taktowny, pomocny, szczery, prostolinijny, przepełniony wewnętrznym spokojem i wielką kulturą osobistą, bardzo szanowany przez uczniów, koleżanki i kolegów. 

            Z każdym człowiekiem odchodzi kawałek świata, który sobie stworzył i tego, którego stworzyć nie zdążył…  Dlatego dzisiaj słowa księdza Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” przemawiają do nas z niezwykłą, szczególną mocą.

            Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi Pana Mieczysława Bary oraz składamy wyrazy głębokiego współczucia.

            Dyrekcja, Nauczyciele,
            Pracownicy Administracji i Obsługi,
            Uczniowie, Przedszkolaki i Rodzice
            Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 
            w Kamieńcu Ząbkowickim


             

          • Dzień Kobiet w klasie pierwszej

          • Dzień Kobiet po raz pierwszy w szkole obchodziły dziewczynki z klasy pierwszej. Były mile zaskoczone, gdy koledzy z klasy zaśpiewali im sto lat i wręczyli upominki. Ponad to, Kornel kolega z klasy wręczył każdej koleżance różyczkę. Dziękujemy rodzicom i chłopcom za pamięć.

        • Dzień Kobiet 2022
          • Dzień Kobiet 2022

          • W dniu 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie z naszej szkoły w radosnej atmosferze składali serdeczne życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności wszystkim Paniom i Koleżankom.

            W tym dniu odbył się również szkolny apel, w którym uczestniczyli uczniowie, pracownicy szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców. Zgromadzonych na sali gimnastycznej serdecznie przywitała dyrektor szkoły Pani Renata Kocjan-Górska. Pani dyrektor złożyła Paniom i Dziewczynkom życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. W swoim wystąpieniu podkreśliła, że Święto Kobiet to wyjątkowy dzień, a kobiety mają szczególnie ważne znaczenie w życiu społecznym. Nawiązała również do tragicznych wydarzeń na Ukrainie, które powodują, że miliony kobiet szukają miejsca, gdzie one i ich dzieci będą mogły czuć się bezpiecznie. Powiedziała, że podczas tej wojny cała nasza szkolna i przedszkolna społeczność jednoczy się z Ukrainkami i życzymy im przede wszystkim pokoju.

            Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego Szymon Kuziemko złożył życzenia następującej treści:
            Szanowne Panie,  Drogie Koleżanki!  W dniu Waszego Święta składam Wam w imieniu wszystkich Uczniów z głębi serca płynące życzenia: zdrowia, radości, szczęścia, miłości bliskich, szacunku otoczenia, sukcesów, samych pięknych dni. 
            Dziękuję Wam, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym! Życzę, aby uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się szczęśliwe!

            Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Kieniuk podkreśliła, że tym roku Dzień Kobiet obchodzimy w szczególnie smutnym czasie, kiedy to w sąsiednim kraju, w Ukrainie, prowadzone są działania wojenne. Powiedziała, że sercem i myślami jesteśmy przy ukraińskich kobietach i ich dzieciach. Życzyła w imieniu całej szkolnej społeczności, aby ich czas udręki, ucieczek przed bombardowaniami, strachu o zdrowie i życie swoje i swoich najbliższych, skończył się jak najszybciej.

            Po życzeniach i wręczeniu słodkich upominków uczniowie klas ósmych przedstawili spektakl teatralno-muzyczny, który przygotowali pod opieką Pani mgr Dagmary Szymczak. Występ wszystkim bardzo się podobał.

             Samorząd Uczniowski

             

             

          • Komunikat - Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy

          • Wsparcie edukacyjne osób przybywających z Ukrainy – wypełnij formularz zgłoszeniowy!

            Znasz języki wschodniosłowiańskie? Jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą? Chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy? Jeśli możesz pomóc w ten sposób, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.

            Formularz zgłoszeniowy

            Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki udostępniliśmy formularz rejestracyjny dotyczący wsparcia edukacyjnego dzieci i młodzieży z Ukrainy. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną i określić jej formę.

            Formularz zbiera podstawowe informacje, które zostaną automatycznie przekazane do właściwego koordynatora wojewódzkiego przy kuratorium oświaty. Koordynatorzy będą kontaktowali się z wolontariuszami w miarę pojawiających się potrzeb.

            W sposób szczególny do angażowania się w wolontariat edukacyjny zachęcamy nauczycieli, studentów i wykładowców. Niezwykle cenne będzie wsparcie osób znających języki wschodniosłowiańskie (ukraiński, rosyjski czy białoruski). W pomoc edukacyjną mogą się także włączyć przedstawiciele organizacji pozarządowych, firm i stowarzyszeń.

            Zachęcamy do włączenia się w wolontariat edukacyjny! 

            Źródło MEiN: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-edukacyjne-osob-przybywajacych-z-ukrainy–wypelnij-formularz-zgloszeniowy

          • Konkurs historyczny Żołnierze Wyklęci - Żołnierze Niezłomni

          • Tematem przewodnim III Dolnośląskiego Konkursu Historycznego jest działalność w Podziemiu Niepodległościowym Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”.  Celem tego przedsięwzięcia jest  pogłębianie wiedzy na temat najnowszej historii Polski.

            1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

             

            Z tej okazji w naszej szkole,  w piątek tj. 25 lutego 2022 roku odbył się szkolny etap konkursu upamiętniający to niezwykle ważne święto państwowe. Brało w nim udział sześć osób z klas siódmych i ósmych. Trzeba było odpowiedzieć na dziesięć pytań zamkniętych i napisać wypracowanie na temat podziemia niepodległościowego.

            I miejsca zajęli: Bartek Zinkiewicz i Szymon Kuziemko

            II miejsce Hubert Olechowski

            III miejsce Mikołaj Sędziak

            Wyróżnienia: Justyna Prokop i Weronika Kwiatkowska

            "Nie jesteśmy żadną bandą,

            tak jak nas nazywają zdrajcy

            wyrodni synowie NASZEJ OJCZYZNY.

            MY jesteśmy z miast i wiosek POLSKICH.

            MY chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków

            Oddanych sprawie i wybranych przez cały naród" .

            Zygmunt Szendzielarz "Łupaszko"

             

            „Żołnierze Wyklęci” to żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. 

            Partyzanci ukrywali się w lesie przed aresztowaniami, walczyli  z komunistycznym reżimem, chronili cywili przed bandytami, odbijali więźniów politycznych. W 1945 roku w lasach działało ponad 200 tys. żołnierzy podziemia niepodległościowego.

            Chwała Bohaterom !

            Bardzo dziękuję uczniom za ich postawę i udział w tym konkursie.

                                                                                                                                Alicja Nowakowska

             

          • NA POMOC UKRAINIE

          •  

            Gmina Kamieniec Ząbkowicki łączy się w działaniach wspierających potrzeby dla Ukrainy.

            Stąd nasz apel, do ludzi o dobrym sercu.

            Od dnia dzisiejszego na terenie całej Gminy Kamieniec Ząbkowicki ogłaszamy zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych w chwili obecnej.

            Są to:

            • Artykuły spożywcze długoterminowe, suchy prowiant,
            • Woda mineralna,
            • Środki higieny osobistej (m.in. pasty do zębów, szczoteczki, mydła, szampony, podpaski, pampersy, chusteczki nawilżone),
            • art. chemiczne
            • Maty, śpiwory, koce, kołdry, poduszki,matrerace
            • Termosy
            • Latarki, baterie, telefony, powerbanki, itd.,
            • Leki przeciwzapalne, przeciwwirusowe dla dzieci i dla dorosłych o dłuższym terminie ważności,
            • Środki dezynfekujące,
            • Bandaże, opatrunki, opaski uciskowe, stelaże do usztywniania kończyn,
            • Folie nrc.

             

            Bardzo proszę aby rzeczy darowane były nowe, czyste i nieuszkodzone.

            Zbiórka rzeczy odbywać się będzie w poszczególnych punktach:

            1. Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 ul. Zamkowa 4 57-230 Kamieniec Ząbkowicki (budynek byłego Gimnazjum) od godziny 700-1800– osoba do kontaktu Bożena Kołodziej tel.509 517 353
            2. Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 2 ul. Szkolna 10 57-230 Kamieniec Ząbkowicki 800-1700 – osoba do kontaktu Milena Skotnicka tel. 669 091 723
            3. Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Ząbkowicka 21 57-230 Kamieniec Ząbkowicki 800-1500 osoba do kontaktu Agnieszka Tandereszczak- tel. 535 390 788, Liliana Chodzyńska tel. 535 390 768
            4. Czerwony Kościółek – osoba do kontaktu Lidia Jagoda 601 374 713, Jolanta Kużdżał tel. 602 756 152, Benedykt Wołoszczuk  tel. 531 152 644

             

            Przygotowywane są dwa lokale mieszkalne. Zapewniamy również bazę noclegową w świetlicach.

            Z góry bardzo dziękujemy za szczodrość, hojność i wszelką pomoc

          • List DKO do Dyrektorów i Nauczycieli 28.02.2022

          •                

                                                                                                                                                  Wrocław 2022-02-28


            Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!


                     W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy. W imię człowieczeństwa i polskiej racji stanu nakazem chwili jest pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Form wsparcia jest wiele, każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest niezwykle ważna. Każdy gest solidarności i każde ciepłe słowo mają znaczenie. Każda zbiórka, aukcja czy koncert mają sens. Każda złotówka się liczy.

            Z całego  serca dziękuję  Koleżankom i Kolegom za przyjazne gesty oraz inicjatywy na rzecz naszych sąsiadów Ukraińców przebywających tak w Polsce jak i w Ukrainie. Proszę nie ustawać w tym szlachetnym dziele, gdyż wsparcie jest niezbędne tu i teraz, a będzie też konieczne w przyszłości.

            Bardzo proszę o otoczenie psychologiczną opieką dzieci i uczniów oraz stosowanie rekomendacji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Jak rozmawiać
            z dziećmi o wojnie w Ukrainie”.

            Tysiące uchodźców z Ukrainy codziennie przekraczają granice z Polską, wśród nich są małe dzieci i uczniowie. Część z nich pojawi się na Dolnym Śląsku - przyjadą (już przyjeżdżają) do rodzin, przyjaciół i znajomych, którzy wcześniej znaleźli tu studia, pracę i mieszkanie. Przybędą do gmin i powiatów, które od lat utrzymują partnerskie relacje z wieloma miejscowościami
            w Ukrainie. Dotrą do ludzi dobrej woli skorych do bezinteresownej pomocy, których wielu na ziemi dolnośląskiej.

            Dzieci uchodźców znające język polski będą przyjmowane do już istniejących grup i oddziałów w przedszkolach i szkołach, jeśli zajdzie potrzeba powstaną dodatkowe grupy i oddziały. Dla osób bez znajomości języka polskiego będą tworzone oddziały przygotowawcze. Środki finansowe
            w adekwatnej wysokości przekaże organom prowadzącym Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            Zapewnienie opieki i edukacji dzieciom i młodzieży z Ukrainy jest wyzwaniem organizacyjnym, które rośnie z każdym dniem. Aby mu sprostać musimy działać w sposób dobrze zorganizowany, tylko  wtedy będziemy skuteczni. Dlatego jako kuratorium oświaty wchodzące w skład służb zespolonych wojewody będziemy zbierać od dyrektorów szkół i organów prowadzących istotne informacje, koordynować działania, przekazywać szkołom, przedszkolom i placówkom ważne wiadomości, służyć wsparciem, radą i pomocą.

            Chwila jest historyczna, a bracia Ukraińcy w wielkiej potrzebie. Bądźmy solidarni i wytrwali!

            Niech żyje niepodległa Ukraina! Niech żyje niepodległa Polska!


                                                                                Roman Kowalczyk

                                                                        Dolnośląski Kurator Oświaty


            List_DKO_do_Dyrektorow_i_Nauczycieli.pdf


          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

          • Wrocław 2022-02-21                                                                                                                                                                                     

                                                               Szanowni Rodzice!

            Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań
            i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji
            o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji.  Co więcej, od 11  lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały  nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.

            Epidemia wszakże nie powiedziała ostatniego słowa, stąd ciesząc się z powrotu
            do stacjonarnego kształcenia musimy wszyscy zachować ostrożność, przestrzegać zasad sanitarnych, dbać o siebie i innych. Najskuteczniejszą bronią przeciw COVID-19 pozostają szczepienia - na Dolnym Śląsku zaszczepiło się dotąd ponad 80% nauczycieli i pracowników szkół, 50% uczniów w wieku 12-19 lat, 10,3% dzieci w przedziale 5-11 lat. Warto się zaszczepić, to wyraz troski o siebie, najbliższych oraz wszystkich, z którymi się spotykamy.

            Wobec nasilania się negatywnych skutków wymuszonej przez pandemię długotrwałej izolacji uczniów Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek podjął decyzję
            o przeznaczeniu dodatkowych 180 mln zł na zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Realizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych w szkołach będzie się odbywała od 1 marca do 20 grudnia br.

            Pragnę poinformować, że w 2022 r. będzie realizowana II edycja programu Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii „WF z AWF”, na ten cel zostanie przeznaczone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 36 mln zł. Przeszkoleni przez wrocławską AWF nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania wczesnoszkolnego będą prowadzić dodatkowe zajęcia aktywizujące ruchowo uczniów. Zajęcia te będą odbywać się w małych, oddziałowych lub międzyoddziałowych grupach. Już starożytni Rzymianie powiadali „mens sana in corpore sano - w zdrowym ciele zdrowy duch”.  Wyniki szczegółowych badań kondycji fizycznej dzieci i młodzieży przeprowadzone przez AWF są niepokojące - zwiększa się wskaźnik masy ciała (BMI), spada sprawność, wytrzymałość biegowa i wydolność krążeniowo-oddechowa. Proszę abyście Państwo zachęcili swoje dzieci do udziału w tych zajęciach, szczególnie te, które z różnych powodów stronią od wysiłku fizycznego
            i pozostają na bakier z zajęciami wychowania fizycznego.

             Z radością informuję ponadto, że w 2022 r. będzie kontynuowany program „Poznaj Polskę”. Szkoły organizujące wycieczki w atrakcyjne miejsca naszego kraju otrzymają dofinasowanie
            w kwocie 5 tys. (wycieczka jednodniowa), 10 tys. (wycieczka dwudniowa) i 15 tys. (wycieczka trzydniowa). W 2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy na realizację programu 100 mln zł, w ubiegłym roku było to 35 mln zł. Wnioski o dofinasowanie  będzie można składać od 1 marca, każde województwo otrzyma środki finansowe w wysokości proporcjonalnej do liczby uczniów. Zachęcam do korzystania z programu i organizowania wyjazdów zwłaszcza w miejsca, gdzie szczególnie mocno bije serce Polski i które młody Polak powinien koniecznie odwiedzić.

            Żyjemy w szumie informacyjnym,  tym bardziej więc warto sięgać do wiarygodnych źródeł informacji. Rekomenduję Państwu strony internetowe Ministerstwa Edukacji i Nauki (www.mein.gov.pl) oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (www.kuratorium.wroclaw.pl). Zawierają one użyteczne, aktualne i szczegółowe informacje. Zapraszam do ich częstego odwiedzania.

            Szkoła jest, owszem, ważną instytucją, ale przede wszystkim jest wspólnotą. Tę wyjątkową wspólnotę tworzą uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, a także wszyscy przyjaciele szkoły, którzy się z nią identyfikują i udzielają jej wsparcia. Aby wspólnota rozwijała się i kwitła potrzebni są wszyscy jej uczestnicy. Gorąco proszę o interesowanie się sprawami szkoły i angażowanie w jej działalność. O regularne komunikowanie się i częste bywanie w szkole przy różnych okazjach - nie tylko wywiadówek czy konsultacji. O zgłaszanie uwag
            i propozycji dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom, a także Radzie Rodziców i Radzie Szkoły. Przez swoją obywatelską aktywność możecie Państwo zdziałać dużo dobrego.

                                                                                             Z życzeniami zdrowia i szacunkiem

                                                                                                            Roman Kowalczyk

                                                                                                          Dolnośląski Kurator Oświaty


            list_do_rodzicow_20220221.pdf

            List_DKO_do_Rodzicow_21.02.2022.docx