... istotne informacjie znajdziesz na:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie
... istotne informacjie znajdziesz na:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie
Informuję Państwa, że zajęcia lekcyjne i przedszkolne od dnia 16.03.2020 (tj. poniedziałek) do dnia 25.03.2020 r. zostają zawieszone ze względu na zagrożenia zachorowania na CoVID-19. Dzieci i najbliżsi powinni być objęci kwarantanną domową. Zwracam się do Państwa o wyrozumiałość. Wszelkie informacje będą przesyłane drogą elektroniczną (Librus). Proszę obserwować dziennik elektroniczny.
Dzieci, w dniach 12.03-13.03.2020 tj., czwartek i piątek jeżeli będą miały problem z opieką w domu mogą przyjechać do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Powyższa nieobecność nie będzie wpływała na obniżenie frekwencji dzieci.
Z wyrazami szacunku
Arkadiusz Albrecht
06 marca 2020 r. na godzinie wychowawczej chłopcy zorganizowali dziewczętom klasowy Dzień Kobiet. Gdy weszłyśmy do klasy powitano nas najserdeczniejszymi życzeniami. Następnie chłopcy zorganizowali nam zabawę w formie quizu polegającej na odgadywaniu marek samochodów. Zostałyśmy podzielone na dwie grupy i "na wesoło" rywalizowałyśmy pomiędzy sobą.
Po zabawie każda dziewczyna dostała prezent. Były to słodycze, pomadki do ust i piękne żółte tulipany. Chłopcy zaśpiewali również dla nas specjalnie na tę okazję przygotowaną piosenkę. Było bardzo zabawnie i radośnie, szkoda, że trwało to tylko jedną godzinę lekcyjną. Dziewczęta wraz z panią wychowawczynią były bardzo zadowolone.
Dziękujemy wszystkim chłopcom za ich zaangażowanie i życzenia !
Eliza Strusińska pod opieką pani Alicji Nowakowskiej
Dnia 26 lutego 2020 roku, chętni uczniowie z klas V-VI i VII-VIII wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu recytatorskiego „Pegazik”. O podjęciu decyzji kto przejdzie do etapu gminnego decydowały panie: Alicja Nowakowska, Dagmara Szymczak i Elwira Juszczak.
W młodszej kategorii do etapu gminnego dostała się Martyna Roicka, zajmując I miejsce, II miejsce Eliza Strusińska, III miejsce zajęli: Kinga Jakubiszyn i Bartek Zinkiewicz.
W kategorii VII-VIII I miejsce zajęła Hanna Stuglik, II Kalina Krawczyk, III miejsce przypadło w udziale Wiktorii Sarzyńskiej.
Następnego dnia, 27 lutego uczniowie reprezentujący naszą szkołę pojechali do GCK-u na eliminacje gminne pod opieką nauczycielki pani Alicji Nowakowskiej.
Wszyscy uczniowie starali się jak najlepiej recytować swoje utwory: fragmenty prozy i wiersze.
Komisja zdecydowała, że gminę Kamieniec Ząbkowicki będą reprezentować między innymi uczennice naszej szkoły: Martyna Roicka zajmująca II miejsce w młodszej kategorii oraz Wiktoria Sarzyńska, która zajęła I miejsce w kategorii – starsi. Hanna Stuglik otrzymała wyróżnienie.
Gratulujemy wszystkim laureatkom i trzymamy kciuki w następnych eliminacjach już na szczeblu powiatowym !
Martyna Roicka pod opieką
pani Alicji Nowakowskiej
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śl. zwraca się z prośbą o zapoznanie się z przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia plakatem informacyjnym dotyczącym zapobiegania zakażeniem koronawirusem.
Link do plakatu:
https://www.gov.pl/attachment/4150cb85-5706-478b-9681-8c7943613066
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ząbkowicach Śl. zwraca się z prośbą o zapoznanie się z przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia plakatem informacyjnym dotyczącym zapobiegania zakażeniem koronawirusem.
Link do plakatu:
https://www.gov.pl/attachment/4150cb85-5706-478b-9681-8c7943613066
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Harmonogramy.
Każdego roku nasza szkoła włącza się do Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Zgodnie z podstawowym kierunkiem polityki oświatowej państwa wychowujemy do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.
Takim przykładem może być nasz udział w I Dolnośląskim Konkursie o Żołnierzach Wyklętych, który skierowany był do starszych klas szkoły podstawowej. Patronat nad tym konkursem objęli m.in.: Minister Michał Dworczyk, senator RP – Aleksander Szwed, Dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewoda Dolnośląski, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej.
Chętni uczniowie z klas VII i VIII przystąpili do rozwiązania testu i napisania wypracowania, które wcale nie należało do łatwych.
Dla młodszych uczniów klas V-VI, pani Alicja Nowakowska przygotowała pytania zarówno otwarte i zamknięte, z którymi bardzo dobrze sobie poradzili.
I tak:
Kategoria młodsi ( klasy V-VI ):
I miejsce Filip Zapotoczny
II miejsce Bartłomiej Zinkiewicz
III miejsce Weronika Kwiatkowska
Wyróżnienia: Martyna Roicka i Martyna Zinkiewicz.
Spośród starszych najlepszą okazała się Wiktoria Sarzyńska z klasy VIII. Mimo że nie udało się przejść do etapu finałowego w Bystrzycy Kłodzkiej, mamy świadomość, że uczestniczyliśmy w ważnym dla nas zadaniu.
Chętni uczniowie przygotowali plakaty, gazetki oraz ciekawe prezentacje multimedialne. Oglądaliśmy dostępne filmy, dokumenty o bohaterach m.in. Emilu Fildorfie Nilu, Zygmuncie Szendzielarzu, Witoldzie Pileckim, Danucie Siedzikównie. Lekcje historii dotyczyły losów poszczególnych bohaterów, patriotów, którzy do końca walczyli o wolną Polskę.
„Żołnierze Wyklęci” to żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Partyzanci ukrywali się w lesie przed aresztowaniami, walczyli z władzą komunistyczną, chronili cywili przed bandytami, odbijali więźniów politycznych. W 1945 roku w lasach działało ponad 200 tys. żołnierzy podziemia niepodległościowego.
Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Próbowano zabrać im dobre imię, ale naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie, odświeżanie pamięci o Niezłomnych, którym zabrano życie.
Dziś Żołnierze Wyklęci są ikonami młodzieży i to jest wielkie zwycięstwo naszych bohaterów !
Uczestnicy konkursu pod opieką pani Alicji Nowakowskiej
24.01.2020 rok to szczególna data, o której pamiętają wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie uczniów naszej szkoły. Czekają na ten dzień cały rok, tak też było i tym razem. Uczniowie klasy I,II,i III przygotowali program artystyczny i upominki, a rodzice słodki poczęstunek. Zarówno Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III i VII, recytowane wiersze przez pierwszaków i drugoklasistów przeplatane tańcami wzbudziły wzruszenie na twarzach gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.
13.01.2020 roku odbył się finał konkursu zDolny Ślązak z języka niemieckiego, w którym uczestniczyła nasza uczennica klasy VII Maja Cyganek. Uczennica poradziła sobie świetnie w częsci pisemnej i 26.02.2020 roku brała udział w finale z części usnej. Maja już jest laureatką konkursu.
Serdecznie Gratulujemy tak ogromnego sukcesu i czekamy na wyniki z konkursu finałowego!
21.11.2019 roku w ramach Doradztwa Zawodowego uczniowie klasy II i III z wychowawcami złożyli wizytę w Gabinecie Kosmetologicznym ,,Diament", mieszczącym się w Kamieńcu Ząbkowickim. Właścicielką gabinetu jest pani Olga Gilarowska. Z dużym zaangażowaniem pani Olga opowiadała o swojej pracy. Pokazała sprzęt na którym pracuje i dzięki któremu ,,poprawia" urodę zarówno panom, jak i paniom. Duże zainteresowanie wzbudziły wśród uczniów kosmetyki, których nie ma w żadnych sklepach,- jak zauważyli sami uczniowie, a które ładnie pachną i mają różne zastosowanie. Dzieci zadawały dużo pytań, na które cierpliwie odpowiadała pani Olga.
Dziękujemy za wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie zadane pytania i miłe przyjęcie.
Zgodnie z komunikatem Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego br. obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych czy zamykanie szkół.
W celu uzyskania bieżących informacji o zasadach postępowania, w konkretnych, indywidualnych przypadkach dyrektor szkoły powinien skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.
Osoby, które przebywały w północnych Włoszech w ostatnich 14 dniach i zaobserwowały u siebie objawy, takie jak m.in.: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem powinny: niezwłocznie powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
Także w przypadku, gdy po powrocie nie zaobserwowano wspomnianych objawów przez 14 dni należy kontrolować swój stan zdrowia:
W przypadku wystąpienia tych symptomów należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji na stronie GIS.
Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do: Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu. Więcej informacji w komunikacie z 25 lutego br. na stronie GIS.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na stronach:
Już odbyły się przedszkolne i szkolne eliminacje konkursu Uczę się bezpiecznie żyć
Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć”
Pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser – Dudy
o tytuł Mistrza w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego
o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Celem w odniesieniu do konkursu dla dzieci i młodzieży będzie wsparcie systemu bezpieczeństwa środowiskowego ekosystemu poprzez kształtowanie u dzieci i młodzieży wrażliwości środowiskowej na bazie świadomości kultury bezpieczeństwa ekologicznego w kontekście zrównoważonego rozwoju w ramach edukacji zachowań prośrodowiskowych wynikających z wiedzy i umiejętności oraz świadomości sytuacji zagrożeń nadzwyczajnych i w życiu codziennym w kontekście zrównoważonego rozwoju.
Celem będzie również podnoszenie poziomu świadomości i utrwalania kultury bezpieczeństwa ekologicznego w kontekście zrównoważonego rozwoju w odniesieniu do samodoskonalenia się nauczycieli oraz edukacji dzieci i młodzieży.
Celem działań medialnych będzie podniesienie poziomu świadomości bezpieczeństwa ekologicznego oraz zasad zrównoważonego rozwoju u możliwie szeroki populacji kraju.
Tematyka Konkursu
GŁÓWNE OBSZARY :
Bezpieczeństwo ekologiczne w ochronie obszarów cennych przyrodniczo w ramach aktywnego wypoczynku.
Bezpieczeństwo ekologiczne w ochronie innych ekosystemów w warunkach promocji aktywnego spędzania czasu wolnego.
Ochrona przeciwpożarowa a bezpieczeństwo ekologiczne.
Bezpieczeństwo ekologiczne w ochronie przeciwpowodziowej.
Promocja zdrowia i higiena oraz bezpieczeństwo własne jako element osobistej wrażliwości środowiskowej.
Korzystanie z dostępności komunikacyjnej jako element świadomości indywidualnego wpływu na bezpieczeństwo ekologiczne.
Wykorzystywanie i ochrona środowiska w zakresie energetyki, gospodarki odpadami, wykorzystywania zasobów wodnych.
Zwierzęta w domu i w lesie w osobistej wrażliwości na ochronę zwierząt i bezpieczeństwo własne.
Zagrożenia ze strony środowiska naturalnego jako konsekwencja wpływu człowieka na ekosystem w warunkach zrównoważonego rozwoju.
Pierwsza pomoc przedmedyczna jako świadoma postawa społeczna w warunkach równowagi ekosystemu.
W ramach Doradztwa Zawodowego 18.10.2019 roku uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami wybrali się do sklepu ,,Marysieńka" znajdującego się na ul.Wiejskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Bardzo serdecznie przywitała nas właścicielka sklepu pani Maria Rogólska, która w kilku zdaniach opowiedziała dzieciom o towarze, który jest na półkach i o swojej pracy. Następnie umożliwiła dzieciom obsługiwanie klientów, którzy robili poranne zakupy. Sprawiło im to dużo radości o czym świadczą zdjęcia. Przy nas również pani Maria przyjmowała dostawę towaru, więc uczniowie mięli okazję zobaczyć, w jaki sposób to się odbywa. Następnie uczniowie dokonali drobnych zakupów. Żegnając się z właścicielką sklepu, uczniowie podziękowali za miłe przyjęcie. Pani Maria dziękując za miłą wizytę, poczęstowała każdego ucznia słodyczami.
Dziękujemy za cierpliwość, wyrozumiałość i miłe przyjęcie naszych uczniów w sklepie ,,Marysieńka".
Od kilku tygodni w mediach mówi się o koronawirusie, który najpierw rozprzestrzenił się w Chinach i w innych częściach Azji, ale dotarł już do wielu krajów na pozostałych kontynentach, również do Europy. Na szczęście dotychczas nie ma żadnego zgłoszonego zachorowania związanego z koronowirusem w Polsce, a Ministerstwo Zdrowia uspokaja, że nie ma w naszym kraju zagrożenia epidemiologicznego.
Koronawirus 2019-nCoV należy do rodziny wirusów, które mogą powodować różne objawy i choroby układu oddechowego, np. łagodne, takie jak przeziębienie, ale także ciężkie, jak ciężki ostry zespół oddechowy (SARS).
Pacjenci z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem 2019-nCoV mają takie objawy zakażenia układu oddechowego, jak gorączka, kaszel, czy duszności. Objawy zwykle zaczynały się dawać we znaki między 2. a 14. dniem zakażenia. Koronowirusy, podobnie jak wirusy grypy stanowią największe zagrożenie dla osób, które mają z różnych powodów obniżoną odporność oraz nie przestrzegają podstawowych zasad higieny.
Musimy pamiętać, że obecnie nie ma szczepionki zapobiegającej zachorowaniu związanemu z zakażeniem koronowirusem. Dlatego najlepszym sposobem uniknięcia zachorowania jest unikanie kontaktu z tym drobnoustrojem oraz dbanie o swoją naturalna odporność przed różnymi infekcjami.
Przypomnijmy sobie sposoby unikania przeziębienia i grypy, a tym samym zakażenia wszystkimi wirusami szerzącymi się drogą kropelkową:
Samorząd Uczniowski
„Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli.” - Jan Paweł II
W ostatnim dniu nauki przed zimowymi feriami w naszej szkole odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Pan Arkadiusz Albrecht podziękował uczniom za systematyczną naukę, aktywny udział w konkursach, zawodach sportowych, zaangażowanie w różne działania na rzecz szkoły i środowiska oraz wręczył ODZNAKI WZOROWEGO UCZNIA za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania. Wszystkim wyróżnionym uczniom oraz ich rodzicom pogratulował oraz życzył dalszych sukcesów. Pozostałym radził, aby wzorując się na najlepszych, systematycznie pracowali na osiąganie jak najlepszych wyników w nauce i zachowaniu. Przypomniał także, że do końca roku szkolnego każdy uczeń może walczyć nie tylko o ODZNAKĘ WZOROWEGO UCZNIA, promocję czy ukończenie szkoły z wyróżnieniem, nagrody Dyrektora Szkoły, ale także o stypendium Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki w następujących kategoriach: za wybitne wyniki w nauce – stypendium naukowe, za wybitne osiągnięcia sportowe lub artystyczne – stypendium sportowe lub artystyczne, za wzorowe zachowanie – stypendium wzorowej postawy społecznej.
Do gratulacji, podziękowań i życzeń dołączyli się również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy jednocześnie przypomnieli wszystkim uczniom słowa Patrona szkoły, świętego Jana Pawła II: „Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą, która pozwala odnajdywać urok młodości”. Obiecali także w imieniu wszystkich uczniów, że na koniec tego roku szkolnego będzie jeszcze więcej okazji do wręczenia ODZNAKI WZOROWEGO UCZNIA oraz że nikt nie będzie zagrożony końcoworoczną oceną niedostateczną.
W drugiej części apelu miała miejsce prezentacja talentu wokalnego uczennicy klasy VII, Martyny Czarneckiej, która odniosła już wiele sukcesów muzycznych, a jej postawa i osiągnięcia mogą być inspiracją dla innych uczniów do rozwijania swoich zainteresowań, uzdolnień i pasji.
Na zakończenie spotkania wystąpili przedstawiciele Policji, którzy przeprowadzili pogadankę na temat, jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe oraz jak się zachować w chwili zagrożenia zdrowia lub życia.
Podczas apelu panował niezwykle radosny nastrój, ponieważ wielu uczniów otrzymało ODZNAKĘ WZOROWEGO UCZNIA oraz różne podziękowania i dyplomy. Wszyscy cieszyli się też z nadchodzących, długo wyczekiwanych ferii zimowych.
Samorząd Uczniowski
Dziś odbyło się spotkanie w klasie 6a ze względu na bezpieczeństwo uczniów w sieci.
Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim, całej przedszkolnej i szkolnej społeczności, właścicielom i pracownikom wielu kamienieckich instytucji i firm oraz mieszkańcom za aktywne włączenie się do akcji zbiórki pieniędzy na ratowanie życia trzymiesięczna Tosi, dotkniętej ciężką chorobą genetyczną. Pieniądze zebrane do puszek oraz uzyskane ze sprzedaży losów i pysznego ciasta upieczonego przez naszych Rodziców stanowią istotny wkład w powiększenie się stanu konta maleńkiej Tosi, na którym w dniu 10 lutego 2020 r. uzbierało się już ponad 6,4 mln złotych.
Na leczenie ratujące życie dziewczynki potrzeba jednak jak najszybciej zebrać aż 9 milionów złotych. Tyle właśnie kosztuje innowacyjna terapia genowa, przeprowadzana w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji o chorobie dziewczynki i dramatycznym apelu Rodziców proszących o ratowanie życia ich maleńkiej córeczki można znaleźć na https://www.siepomaga.pl/tosia
Prosimy Uczniów, Rodziców i Pracowników Szkoły i Przedszkola oraz Mieszkańców naszej gminy o dalsze włączanie się do akcji zbiórki pieniędzy, które zasilą indywidualne konto Tosi. Dziewczynkę i jej Rodziców można wesprzeć bezpośrednio poprzez stronę https://www.siepomaga.pl/tosia.
Pamiętając o słowach świętego Jana Pawła II, patrona naszej szkoły: „Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi” – otwierajmy jeszcze swoje serca na potrzeby tej tak ciężko doświadczonej przez los Rodziny, która cały czas potrzebuje pomocy ludzi dobrej woli, aby osiągnąć upragniony cel - zawieźć ukochane dziecko na ratujące życie leczenie.
Mamy nadzieję, że nasza pomoc będzie dla Tosi i jej Rodziców nie tylko wsparciem materialnym, ale przede wszystkim da im jeszcze więcej siły do walki z ciężką chorobą malutkiej, bezbronnej i tak bardzo cierpiącej córeczki oraz wzmocni wiarę w jej szybki powrót do zdrowia.
Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski
Już włączyliśmy się do zbiórki pieniędzy na ratowanie życia trzymiesięczna Tosi, dotkniętej ciężką chorobą genetyczną.
Niech każdy z nas ma swój wkład w ocalenie tej malutkiej, bezbronnej dziewczynki. Jest bowiem lek, który daje szansę na życie dzieci, które cierpią na rdzeniowy zanik mięśni. Ten lek kosztuje jednak aż 9 milionów złotych!
Dziękujemy wszystkim darczyńcom i zachęcamy Uczniów, Rodziców i Pracowników Szkoły do dalszej pomocy. W najbliższych dniach można przekazywać pieniądze do puszek, która znajdują się na terenie szkoły. Zachęcamy również do udziału w loterii fantowej (II piętro, obok klasy nr 18 – losy po 2 zł i po 5 zł) oraz do kupowania pysznego ciasta upieczonego przez naszych Rodziców, które będzie sprzedawane 31 stycznia 2020 r. (piątek) na korytarzu przy szatniach.
Malutka, zaledwie trzymiesięczna Tosia dotknięta jest bardzo ciężką genetyczną chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni. Na leczenie ratujące życie dziewczynki potrzeba jak najszybciej zebrać aż 9 milionów złotych. Tyle właśnie kosztuje innowacyjna terapia genowa, przeprowadzana w Stanach Zjednoczonych.
Więcej informacji o chorobie dziewczynki i dramatycznym apelu jej Rodziców proszących o ratowanie życia ich maleńkiej córeczki można znaleźć na https://www.siepomaga.pl/tosia
Prosimy Uczniów, Rodziców i Pracowników naszej Szkoły o włączenie się do akcji zbiórki pieniędzy, które zasilą indywidualne konto dziewczynki. Pieniądze można przekazać do puszki, która będzie wystawiona na terenie szkoły od jutra (30.01.2020r.) do poniedziałku (03.02.2020r.)
Pamiętając o słowach świętego Jana Pawła II, patrona naszej szkoły: „Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi” – otwórzmy swoje serca na potrzeby tej tak ciężko doświadczonej przez los Rodziny.
Mamy nadzieję, że nasza pomoc będzie dla Tosi i jej Rodziców nie tylko wsparciem materialnym, ale przede wszystkim da im jeszcze więcej siły do walki z ciężką chorobą ukochanego dziecka oraz wzmocni wiarę w jej szybki powrót do zdrowia.
Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski
Powered by aSc EduPage