• Autorskie spotkanie klas I-III z Osobowością Roku 2020 panią Aliną Przydatek

• Drodzy Rodzice,
            z  ogromną przyjemnością przeprowadzę spotkanie autorskie oraz warsztaty Kici Nici w Kamieńcu Ząbkowickim.
            Wspólnie z Państwa dziećmi wyruszę w wykreowany przez siebie świat, który wzrusza, bawi oraz uczy.
            Jego bohaterki -  Myszka Soniulinda i Króliczka Matilda pomagają dzieciom odnaleźć  w sobie artystę, rozwijać pasję czytania poprzez działanie oraz motywują do nauki języków obcych. Niemniej jednak ich najważniejszym zadaniem jest przekazanie dzieciom wartości wychowawczych.
            Przygody moich bohaterek - Matildy i Soniulindy zostały wydane w formie pięknej i nowoczesnej książki. Oprócz ciekawych i inspirujących treści, dzieci znajdą w niej także filmy, piosenki, wycinanki, scenariusze przedstawień
            i kolorowanki dostępne z platformy internetowej Kici Nici.
            Za stworzenie i wydanie „Wielkiej Księgi Kici Nici” otrzymałam tytuł Osobowości Roku w Dziedzinie Kultura 2020
            Książka uzyskała świetne recenzje, które publikuję na FB https://www.facebook.com/kiciniciklub/
            Jeśli pragną Państwo zatrzymać się z dziećmi na dłużej w mojej bajkowej krainie i poznać bliżej bohaterów niezwykłych przygód zapraszam na moją stronę internetową www.kicinici.pl, gdzie czekają bajki i ręcznie wykonane maskotki – bohaterki kiciniciowego świata.
            Książkę w SUPERCENIE - 40 PLN z możliwością dedykacji dla dziecka i autografem autorki będzie można zamówić poprzez wychowawcę i otrzymać 05/10/21 tj. w dniu spotkania autorskiego.

Mając nadzieję na kontakt w przestrzeni wirtualnej www.kicinici.pl, pragnę Państwu życzyć radości i dużo zdrowia.

Autorka bajek Kici Nici,

Alina Przydatek

• Wylosowane klasy ósme!

• Dnia 20.09.2021 przedstawiciele rodziców klas IV -VIII spotkali się,
            aby wspolnie zadecydować o organizacji wycieczki w związku z projektem ,,Poznaj Polskę".  Rodzice wylosowali klasy, które otrzymają dofinansowanie.  Wygrały klasy VIII i to one pojadą na wycieczkę
            3-dniową, która może być dofinansowana do 15 tysięcy.

GRATULACJE

• Już są wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego !

• Przewodnicząca

Weronika Kieniuk klasa VIII a

Zastępca

Hubert Olechowski klasa VIII b

Skarbnik

Kornelia Ciszek klasa VIII b

Gratulujemy wygranej oraz życzymy, aby Wasza praca w Samorządzie Uczniowskim wniosła dużo nowych, ciekawych pomysłów do naszej szkoły

• Wsparcie psychologiczne

• Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele!Pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.plW załączeniu przekazujemy plakat i zachęcamy do upowszechnienia informacji w szkołach i placówkach.

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

Ministerstwo Edukacji i Nauki

• NABÓR WNIOSKÓW XXI EDYCJI KONKURSU STYPENDIALNEGO „ZDOLNY ŚLĄSK”

•

Gdy potrzebne są środki na wydatki związane z nauką i rozwijaniem uzdolnień, warto spróbować swoich sił i napisać prosty wniosek. Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) zaprasza uczniów i absolwentów dolnośląskich szkół do aplikowania o stypendia w XXI edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.

Na uzdolnionych Dolnoślązaków czeka kilkadziesiąt rocznych stypendiów. Wesprą uczniów, którzy w minionych dwóch latach szkolnych 2019-2020 oraz 2020-2021 osiągnęli ponadprzeciętne wyniki w nauce, sporcie, działalności artystycznej lub… społecznej.

Wnioski „zDolny Śląsk” mogą składać wszyscy uczniowie szkół podstawowych, począwszy od tegorocznych absolwentów klas czwartych, oraz uczniowie i absolwenci (maturzyści 2021) szkół ponadpostawowych.

Kandydaci proszeni są o wypełnienie prostych wniosków opisujących ich dokonania oraz dostarczenie dokumentacji, która potwierdza opisane sukcesy. Regulamin konkursu oraz wzory wniosków dostępne są na stronie internetowej organizatora: https://www.fem.org.pl/nabor-wnioskow-w-xxi-edycji-programu-stypendialnego-zdolny-slask/

Dokumenty należy przesyłać pocztą do 04 października 2021 roku na adres:

Fundacja Edukacji Międzynarodowej, ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław (decyduje data stempla pocztowego) z dopiskiem na kopercie „zDolny Śląsk”.

Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec listopada.

Program Stypendialny "zDolny Śląsk" ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieraniu uzdolnionej młodzieży na terenie Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. To pierwszy w Polsce program pomocy najzdolniejszej młodzieży obejmujący swoim zasięgiem całe województwo. FEM zorganizowała dotychczas już dwadzieścia edycji programu.