• Edukacja w SP2 od 1 lutego 2021 r.

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie

W związku z informacją Ministra Edukacji i Nauki, od 01 lutego 2021 r. do 14 lutego 2021 r. edukacja klas I-III odbywać się będzie stacjonarnie w reżimie sanitarnym, edukacja klas IV-VIII odbywać się będzie w formie zdalnej poprzez aplikację Microsoft Teams.
            Wszystkie lekcje odbywają się zgodnie z nowym planem lekcji, obowiązującym od II półrocza.

Jeśli ktoś w dalszym ciągu ma problem z logowaniem zapraszam do szkolenia online

lub do kontaktu z Pedagogiem szkolnym Mileną Skotnicką

• Informacja o zmianie planu lekcji

•

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim informuje, że w związku ze zmianami organizacyjnymi od 27 lutego 2017 roku obowiązuje nowy plan lekcji.

• Bezpieczne Ferie 2021

• Drodzy uczniowie, rodzice i opiekunowie ferie zimowe  w związku z pandemią wirusa COVID 19 będą trochę inne niż w latach poprzednich.

W czasie ferii MEN rekomenduje, aby uczniowie pozostali blisko swoich rodzinnych miejscowości. Chodzi o to, aby nie powodować zwiększonej mobilności i tym samym zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zdrowie i bezpieczeństwo uczniów oraz ich rodzin jest obecnie najważniejsze.

Czas ferii zimowych

to super zabawa!

Kto bezpiecznie się bawi,

w kłopoty nie wpada!

PAMIĘTAJ o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii

-- nakazie zakrywania ust i nosa

-- zachowaniu dystansu społecznego

Typowy ubiór powinien się składać z trzech warstw:

- wewnętrznej (bielizna), która odprowadza wilgoć ze skóry,

- środkowej (np. polar), która stanowi właściwy termoizolator,

-zewnętrznej, która chroni przed wiatrem (np. soft-shell)

i wilgocią (np. gore-tex itp.).

Ubiór musi być dostosowany do warunków atmosferycznych

i typu aktywności fizycznej

Uprawiając sport (górskie wycieczki, jazda na sankach itp.)

nie należy ubierać się zbyt ciepło, aby nie doprowadzić

do przegrzania organizmu.

--Nie rzucaj śnieżkami w samochody- może to być przyczyną wypadku!

--Nie doczepiaj sanek do samochodu!

To bardzo niebezpieczne!

SAM W DOMU

--Zamykaj drzwi od wewnątrz!

--Nie wpuszczaj nikogo do mieszkania bez względu na to, za kogo się podaje!

--Nie otwieraj drzwi aby sprawdzić, czy osoba pukająca odeszła!

--Gdy odbierzesz telefon i nie znasz rozmówcy, nie informuj go o nieobecności rodziców, tylko powiedz, że w tej chwili nie mogą rozmawiać!

Zachęcamy rodziców do angażowania swoich dzieci w aktywności domowe, aby jak najmniej czasu spędzali przy komputerze/smartfonie.

UDANEGO WYPOCZYNKU ;)

• Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w okresie ferii zimowych

• W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ząbkowicach Śląskich, jako placówka udzielająca pomocy psychologiczno - pedagogicznej dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom.

Adres: Adama Mickiewicza 10, 57-200 Ząbkowice Śląskie

Godziny otwarcia:

Telefon: 74 815 78 28

Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpocznie ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.