• Konkurs "Jestem eko przedszkolakiem"

• 23.08.2023 14:52
        • Udział dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim w konkursie
          ,, Jestem Ekoprzedszkolakiem" 😊
          Serdecznie gratulujemy Hani Rudek grupy 4-5 latków i Klaudii Nowak z grupy 6 latków za udział w organizowanym konkursie plastycznym „Jestem Ekoprzedszkolakiem”.
          Konkurs został zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ząbkowicach Śląskich.
          Konkurs Powiatowy odbył się ramach realizacji programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, skierowanego do przedszkolaków z powiatu ząbkowickiego.
          Wyniki konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów uczestnikom odbyło się
          12.05.2023 o godz. 11.00 w Placówce Opieki Przedszkolnej „Bajka” w Złotym Stoku.
          Bardzo dziękujemy Hani i Klaudii za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac o tematyce ekologicznej, podziękowania kierujemy także do Rodziców za wsparcie, pomoc i obecność z dziećmi w dniu rozdania nagród 😊
        • Wizyta Pana Pszczelarza w przedszkolu - poznanie zawodu

• 23.08.2023 14:49
        • 🐝Wizyta Pszczelarza w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim🐝
          18 maja 2023 r. odwiedził nasze Przedszkole Pan Ryszard Glina Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Kamieńcu Ząbkowickim właściciel pięknej pasieki pszczół.
          Pan Ryszard, który jest pszczelarzem z zamiłowania i pasji opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół i czym się żywią. Dzieci mogły z bliska obserwować plastry miodu, rój pszczół oraz odszukiwały królową. Przedszkolaki mogły z bliska także obejrzeć narzędzia pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę i ramkę. Na zakończenie spotkania każde z dzieci miały możliwość skosztować miód, który Pan Ryszard przyniósł naszym przedszkolakom z własnej pasieki.
          Dziękujemy serdecznie za miłą wizytę, oraz poświęcony czas, mamy nadzieję, że w przyszłym roku Pan Ryszard Glina odwiedzi nas i nasze Przedszkole.
        • Majowe święta w przedszkolu

• 23.08.2023 14:47
        • 🇵🇱Majowe święta🇵🇱
          🇵🇱🇵🇱Święto Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim 🇵🇱🇵🇱
          „ Kto ty jesteś?
          – Polak mały.
          Jaki znak twój?
          – Orzeł biały.
          Gdzie ty mieszkasz?
          – Między swymi.
          W jakim kraju?
          – W polskiej ziemi….”
          W dniu dzisiejszym w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się uroczysty poranek patriotyczny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
          Nasze przedszkolaki na tę uroczystość przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego", wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy
          ,, Katechizm polskiego dziecka".
          Na koniec naszej uroczystości dzieci wspólnie z wychowawcami zaśpiewały piękną piosenką 🇵🇱Jesteśmy Polką i Polakiem
          Dziewczynką fajną i chłopakiem
          Kochamy Polskę z całych sił,
          Chcemy byś również kochał ją i ty i ty🇵🇱
          Niezwykle ważne jest dla nas by od najwcześniejszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie. Pielęgnowanie i rozwijanie tej dumy, stworzy w przyszłości Polskę lepszą i piękniejszą. Przecież już wkrótce nasza Ojczyzna będzie w rękach tych Maluchów.
          Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów
          🇵🇱🇵🇱🇵🇱
        • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 23.08.2023 14:36
        • 📖Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
          w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim
          Dnia 24 kwietnia w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
          W tym dniu dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka oraz poznały zasady szanowania książek. Przedszkolaki segregowały książki według wielkości, a na koniec wysłuchały bajki H. Świdzińskiej
          pt,, Wędrówka słonia" o szanunku do książek. Dzieci wykonały również piękne tematyczne prace plastyczne o książkach.
          Wszyscy musimy pamiętać, że książka wprowadza nas czytelników w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć.