• Program profilaktyczny - Czyste powietrze wokół nas

• 23.08.2023 13:50
        • Realizacja programu profilaktycznego o edukacji antytytoniowej,, Czyste powietrze wokół nas” w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim 😊
          Realizacja programu ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Nasze Przedszkolaki miały możliwość oglądnąć prezentację multimedialną o,, Szkodliwości palenia papierosów".
          Na zakończenie zajęć powstały ciekawe prace plastyczne wykonane przez dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych ,, Zakaz palenia ".
          W wychowaniu zdrowotnym dzieci program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Łączy się to również z poznawaniem sposobów radzenia sobie w tych sytuacjach codziennych, w których dziecko narażone jest na szkodliwe dla niego zwyczaje osób palących.
        • Góra Grosza

• 23.08.2023 13:48
        • A oto zdjęcia z przeprowadzonej na terenie Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim akcji "GÓRA GROSZA".
          Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom dobrego serca za przyłączenie się do akcji ♥️
          GALERIA(KLIKNJ, ABY WYŚWIETLIĆ)

• 23.08.2023 13:46
        • Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych.
          Dnia 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji w Przedszkolu nr 2 w Kamiencu Ząbkowickim.
          Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki małe i duże otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom i Paniom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne upominki i kwiaty. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.
          Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują Chłopcom za piękne życzenia 🥰♥️
        • Światowy Dzień Kota

• 23.08.2023 13:45
        • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy nietypowe święto „Światowy Dzień Kota”. 🐈
          Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają.
          Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przeczytanych im bajek pt,, Mój kochany Kotopies" oraz bajki,, Feluś Kocimiętki".
          Obie bajki bardzo wzruszyły dzieci ponieważ w bajkach był poruszony wątek przyjaźni oraz miłości do zwierząt - kota i psa nawet tych uszytych z materiałów pluszowych. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących bajek.
          Małe przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne i zostały nagrodzone Dyplomem za udział w Światowym Dniu Kota 🐈
          To był bardzo fajny dzień 😁