• Wizyta Policjanta w Przedszkolu nr 2 w ramach preorientacji zawodowej.

• 15.01.2024 13:52
      • Dnia 04.10.2023 Przedszkole nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedził przedstawiciel Policji młd.asp.Pan Damian B. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan Damian rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Przypomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można się zwrócić. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenke i wyrecytowały wiersz. W dowód podziekowania za odwiedziny dzieci podarowały p.Damianowi własnoręcznie wykonane prace oraz podziekowanie. Dziękujemy Panu Damianowi za poświęcony czas i przybliżenie naszym podopiecznym jakże trudnej i ważnej pracy Policjanta.
        Galeria ( kliknij,aby wyświetlić)