• Powitanie WIOSNY

• 23.08.2023 14:09
        • Powitanie Wiosny w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim🌼🌺
          Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
          przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
          Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
          witały ją także wszystkie przedszkolaki🌸🌺
          Jak co roku– obchodzony jest w naszym przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”.
          Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń. W tym roku obchody powitania wiosny odbyły się pod hasłem: „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!”.
          Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, dzieci wykonywały piękne prace plastyczne, poznaliśmy piosenki o wiosennej tematyce.
          Przedszkolaki w ramach realizacji tematów
          ,, Oznaki wiosny "wybrały się na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni,, Pod Lipą".
          Celem naszej krótkiej wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi z różnych zawodów w najbliższym otoczeniu przedszkola. Pani Asia oraz Pani Renata w kwiaciarni pokazały naszym przedszkolakom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach.
          Bardzo dziękujęmy Pani Asi i Pani Renacie, za miłe przyjęcie nas w kwiaciarni i poświęcony nam czas 🌺🌼🌺🌸
        • projekt edukacyjny "Milion ton śmieci"

• 23.08.2023 14:03
        • Dzisiaj Przedszkole nr 2 w Kamieńcu Zabkowickim zrealizowało projekt edukacyjny pt:" Milion ton śmieci". Dzieci oglądnęły film edukacyjny jak segregujemy odpady. Była pogadanka ... Przypomnieliśmy sobie zasady, kolory koszy, wiemy już gdzie i co wrzucamy jeśli chodzi o śmieci. Wykonaliśmy również piękne prace tematyczne😁
        • Rekolekcje Wielkopostne

• 23.08.2023 13:59
        • Rekolekcje Wielkopostne 😇
          Przedszkole nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim
          Dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim wraz Wychowawcami uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
          Rekolekcje Wielkopostne przygotował i wygłosił ksiądz proboszcz Daniel Rydz.
          Poprzez radosne śpiewanie, granie na gitarze a także liczne gestykulacje ksiądz przybliżał nam prawdę o Jezusie, który jest dla nas Drogą, Prawdą, Życiem.
          Ksiądz mówił dzieciom, że nawet w sytuacji gdy zdarzy nam się być niegrzecznym lub skłamać a mamy odwagę się przyznać do tego czynu to Pan Bóg jest tak dobry i miłosierny, że wszystko nam przebaczy. Dzieci aktywnie i z radością uczestniczyły w rekolekcjach. Słuchały, śpiewały, gestykulowały.
          Bardzo dziękujemy księdzu Danielowi oraz Siostrze Bożenie za poświęcony czas za przygotowanie nas do przeżycia Dnia Zmartwychwstania Pańskiego😇
        • Dzień "Kolorowej skarpetki" - Światowy Dzień Zespołu Downa

• 23.08.2023 13:51
        • ,, Dzień kolorowej skarpetki”💙💚💛🧡
          Światowy Dzień Zespołu Downa w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim
          W dniu dzisiejszym w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim obchodzony był Światowy Dzień Zespołu Downa.
          Nasze Przedszkolaki również przyłączyły się do akcji wspierania osób zmagających się z tą chorobą genetyczną i tego dnia dzieci ubrały kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.
          Dzieci z naszego Przedszkola wykonały ciekawe tematyczne prace plastyczne
          ,, Skarpetki nie do pary", jako symbol, że chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, dlatego stały się znakiem akcji, która ma na celu zmienić myślenie na temat osób z Zespołem Downa.