• " Światowy Dzień Mycia Rąk ''

• 15.01.2024 14:12
      • W Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim Dzieci obchodziły "Światowy Dzień Mycia Rąk". Ukie­run­ko­wa­nie prozdrowotnych działań edukacyjnych w stronę rozwoju aktywności dziecka jest najlepszą inwestycją w jego dorosłe życie.
        W tym dniu Dzieci słuchały wiersza J. Tuwima pt. „List do dzieci”, rozmawiały z nauczycielkami na temat zarazków i bakterii, dowiedziały się, jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk. Omówiony został także schemat mycia rąk, który później wszystkie przedszkolaki zastosowały w praktyce. Każde z dzieci samodzielnie i zgodnie z instrukcją umyło swoje ręce. Przedszkolaki wykonywały piękne prace plastyczne promujące mycie rąk.
        Na koniec uroczyście ślubowaliśmy: „Uroczyście ślubuję zawsze myć ręce wodą i mydłem przed jedzeniem i po wizycie w toalecie”.
        Światowy Dzień Mycia Rąk pokazał jak ważne jest mycie rąk.
        Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy w naszym przedszkolu będą mieć czyste, lśniące i pachnące mydłem ręce😀
        Galeria ( kliknij,aby wyświetlić)