• Wizyta Pana Pszczelarza w przedszkolu - poznanie zawodu

• 23.08.2023 14:49
      • 🐝Wizyta Pszczelarza w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim🐝
        18 maja 2023 r. odwiedził nasze Przedszkole Pan Ryszard Glina Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Kamieńcu Ząbkowickim właściciel pięknej pasieki pszczół.
        Pan Ryszard, który jest pszczelarzem z zamiłowania i pasji opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół i czym się żywią. Dzieci mogły z bliska obserwować plastry miodu, rój pszczół oraz odszukiwały królową. Przedszkolaki mogły z bliska także obejrzeć narzędzia pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę i ramkę. Na zakończenie spotkania każde z dzieci miały możliwość skosztować miód, który Pan Ryszard przyniósł naszym przedszkolakom z własnej pasieki.
        Dziękujemy serdecznie za miłą wizytę, oraz poświęcony czas, mamy nadzieję, że w przyszłym roku Pan Ryszard Glina odwiedzi nas i nasze Przedszkole.