• Aktualności

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W KLASIE 8 A

      •      Dnia 25 czerwca 2020 roku odbyło się oficjalne zakończenie klasy 8A Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr  2 w Kamieńcu Ząbkowickim.

             W zaistniałej tak bardzo trudnej sytuacji w jakiej znaleźliśmy się wszyscy zarówno dyrekcja, nauczyciele , dzieci i rodzice – z zachowaniem wszelkich środków ostrożności klasę 8A pożegnali Dyrektor, Wicedyrektor, Wychowawca oraz Przewodnicząca Rady Rodziców.

             Wyjątkowy dzień, wyjątkowy czas… z wielu powodów…. Dziś bowiem ósma klasa opuszczała mury szkoły. Chwile refleksji, wzruszeń, zadumy ale i radości z wielu sukcesów naszych uczniów, ich rodziców
       i nauczycieli.

               Na uroczystości w pierwszej kolejności został odśpiewany hymn Polski, następnie głos zabrał Dyrektor szkoły p. Arkadiusz Albrecht, który podziękował, pogratulował uczniom, życzył samych sukcesów, wspominał różne chwile i sytuacje z uczniami te łatwe, śmieszne ale i trudne, których doświadczali, przekazał podziękowania dla rodziców.  Życzył udanych wakacji oraz nawiązał do obecnej sytuacji związanej z pandemią, mówił o bezpieczeństwie, ostrożności, higienie na wakacjach i nie tylko. Podziękował wychowawcy i przewodniczącej za pracę na rzecz szkoły i uczniów.

           Następnie Dyrektor wraz z Wicedyrektorem i Wychowawcą p. Grzegorzem Czachorem wręczyli uczniom świadectwa, książki i statuetki oraz pogratulowali za cały etap edukacyjny w szkole.

            Głos zabrała również Wicedyrektor szkoły p. Renata Kocjan-Górska życząc ósmoklasistom spełnienia najskrytszych marzeń tych dużych i małych, sukcesów na dalszych etapach edukacyjnych oraz bezpiecznych i udanych wakacji.

                Kolejno głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców p. Agnieszka Tokarz. Była radość, piękne słowa ale też i łzy, ponieważ nie łatwo żegnać uczniów, z którymi przez tyle lat było się razem…

       Nie mogło zabraknąć również upominków, którymi uczniowie zostali obdarowani na pamiątkę od Rady Rodziców i Wicedyrektora szkoły.

                  To był szczególny i wyjątkowy dzień dla nas wszystkich. Pamiętajcie - ta szkoła zawsze stoi przed Wami otworem.

      • Karta dla Medyka

      • W dniach 30.03. – 06.04.2020 r. uczniowie klasy VB uczestniczyli w  akcji pt. „Kartka dla medyka”. Akcja polegała na narysowaniu, namalowaniu, stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyków.

       Celem akcji było symboliczne podziękowanie wszystkim pracownikom służby ochrony zdrowia na świecie i w Polsce, którzy każdego dnia ryzykują swoim zdrowiem i życiem, aby walczyć o zdrowie ludzi, którzy zostali zarażeni koronawirusem.

        

      • 100. rocznica urodzin Jana Pawła II- Patrona naszej szkoły

      • Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Koledzy nazywali go Lolkiem. Święcenia kapłańskie otrzymał tuż po wojnie, 1 listopada 1946 roku w katedrze na Wawelu w Krakowie. Karol Wojtyła od zawsze miał bardzo dobry kontakt z młodzieżą. Gdy został duszpasterzem akademickim, często jeździł ze swoimi podopiecznymi w gór, na narty i na kajaki. Nazwyany był wówczas „wujkiem”. 28 września 1958 r. papież Pius XII mianował księdza Wojtyłę biskupem archidiecezji krakowskiej, a 30 grudnia 1963  r.- arcybiskupem metropolitą krakowskim.

       W wieku 58 lat, 16 październik 1978 roku, Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Jan Paweł II od początku pontyfikatu otaczał szczególną opieką dzieci i młodzież. To w nich widział przyszłość i nadzieję świata.

        

       27-LETNI PONTYFIKAT JANA PAWŁA II W LICZBACH

       - odbył 250 pielgrzymek

       - przemierzył 1 700 000 km

       - odwiedził (raz lub wielokrotnie) 132 kraje

       - napisał 14 encyklik

       - kanonizował  478 świętych

       - beatyfikował 1318 błogosławionych

       - spotkał się z wiernymi na ponad 1020 audiencjach generalnych

        

       Papież zmarł 2 kwietnia 2005 r.w wieku 85 lat. Śmierć nastąpiła o godzinie 21:37.

        

       SANTO SUBITO

       Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się miesiąc po jego pogrzebie, z pominięciem tradycyjnego pięcioletniego okresu oczekiwania. Został beatyfikowany(czyli ogłoszony błogosławionym) 1 maja 2011 r., po czym 27 kwietnia 2014 r. został kanonizowany (ogłoszony świętym).

        

        

                                                                                                                                               mgr  Dagmara Szymczak 

      • 5 maja Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

      • Data 5 maja to ważny dzień dla wszystkich osób niepełnosprawnych oraz tych, którzy podejmują działania służące najskuteczniejszemu niwelowaniu barier i budowaniu środowiska przyjaznego oraz dostępnego dla wszystkich.Polska jest zobowiązana do poszanowania godności, dawania gwarancji równouprawnienia oraz tworzenia warunków do samorealizacji oraz wsparcia w osiąganiu celów osobom niepełnosprawnym.

       Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, w Polsce organizowany jest on jako Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Jest to święto zapoczątkowane we Francji na początku lat 90. XX wieku, jako dzień godności osób niepełnosprawnych.
       Celem obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na wyzwania, przed którymi stają na co dzień osoby z niepełnosprawnością. W wielu miejscach zarówno na świecie jak i w Polsce z tej okazji organizowane są rozmaite wydarzenia, spotkania, marsze, warsztaty oraz happeningi będące wyrazem sprzeciwu wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w codziennym życiu, uwypuklające solidaryzm z osobami niepełnosprawnymi. Działania te podkreślają, że wobec osób niepełnosprawnych powinno się zachowywać zwyczajnie oraz starać się pokonywać wszelkie pojawiające się bariery.

       Z uwagi na panującą pandemię i ograniczenia pozostajemy w domach, jesteśmy solidarni z Osobami Niepełnosprawnymi ~ pamiętamy...

      • Kolejna rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II- patrona naszej szkoły.

      • Kolejna rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II- patrona naszej szkoły.

       Prośmy w modlitwie św. Jana Pawła II o łaski dla nas i naszych rodzin, o szybkie zakończenie pandemii i powrót do szkoły. Potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny, którą św. Jan Paweł II bardzo kochał i za cały świat.

       Niech św. Jan Paweł II wyprasza potrzebne łaski dla dzieci i ich rodziców i rodzin oraz całej naszej społeczności szkolnej.

        

        

        

        

        

      • Drodzy Rodzice! REKRUTACJA DO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA TRWA

      • Zgodnie z harmonogramem rekrutacji w dniach 25.04.-30.04 br.  rusza postępowanie uzupełniające 

        

       WNIOSKI o przyjęcie do Przedszkola Samorządowego nr 2 i Szkoły podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II są dostępne na tej stronie internetowej w zakładkach:

       SZKOŁA PODSTAWOWA - REKRUTACJA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 2020/2021

       PRZEDSZKOLE - REKRUTACJA 2020/2021

        

       Wnioski o przyjecie wraz z załącznikami należy wydrukować, uzupełnić, podpisać i przesłać skan lub zdjęcie na adres e-mail zespołu:

         

       zs2_kamieniec@wp.pl

        

      • Nowe terminy egzaminów ósmoklasisty. Przedłużenie zamknięcia przedszkoli oraz szkół

      • Dnia 24 kwietnia br. Minister Edukacji Narodowej ogłosił,

        

       Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w terminie 16-18 czerwca br.

        

       Planowane jest, że egzamin ósmoklasisty będzie mógł być sprawdzony do końca lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich.

        

       Przedłużenie zamknięcia szkół,  przedszkoli  do 24 maja br.

        

       Do tego czasu uczniowie przedszkole i szkoła podstawowa kontynuują naukę w formie zdalnej.

       W niedługim terminie zostaną podane informacje dotyczące ewentualnej możliwości prowadzenia pewnych form działalności opiekuńczej w części placówek.

        

        

       źródło: https://www.gov.pl/web/premier/nowe-terminy-egzaminow-maturalnego-i-osmoklasisty-przedluzamy-zamkniecie-przedszkoli-i-zlobkow-oraz-szkol-i-uczelni

      • Drodzy rodzice! REKRUTACJA TRWA - KOLEJNY ETAP

      • Zgodnie z harmonogramem rekrutacji w piątek, 10 kwietnia br.  zostaną podane do wiadomości listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Przedszkola Samorządowego nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim.

        

       Rodzice mają czas na pisemne potwierdzenie woli do 20 kwietnia br. 

       (wzór potwierdzenia do pobrania na stronie Zespołu Szkół nr 2)

        

       SZKOŁA (dotyczy kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły)

       https://zsnr2.edupage.org/a/rekrutacja-szkola-podstawowa-20202021

        

       PRZEDSZKOLE

       https://zsnr2.edupage.org/a/rekrutacja-20202021

        

       Należy go wydrukować lub napisać odręcznie wg wzoru, podpisać i przesyłać skan lub zdjęcie na adres zespołu:

         

       zs2_kamieniec@wp.pl

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

      • Informacja - przedłużenie kształcenia na odległość

      • Informuję, że w związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kształcenie na odległość w szkole i przedszkolu zostaje przedłużone do 26 kwietnia br.

        

      • 2 KWIETNIA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

      • AUTYZM SIĘ NIE LECZY. AUTYZM SIĘ AKCEPTUJE!

       W tym roku nie spotkaliśmy się na prelekcjach, warsztatach, piknikach z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, nie piekliśmy piekrników w kształcie niebieskiej żarówki, ale całym sercem jednoczyliśmy się z ososbami z tym zaburzeniem. Nasi uczniowie wraz z rodzinami, nauczycielami w tym dniu ubrali się na niebiesko i tym symbolem zjędnoszyli się z osobami ze spektrum autyzmu. 

        

       Bardzo dziękujemy chętnym uczniom i rodzicom za nadesłane zdjęcia :)

      • WSPOMINAMY ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

      • O to kilka zdjęć z porzedniego roku, gdzie z całą społecznością szkolną obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Mileiśmy przyjemność gościć uczniów z ostatniej klasy gimnazjum, którzy pod opieką pani Moniki Szczepańczyk zorganizowali warszaty w Naszej Szkole za co jeszcze fraz dziękujemy. 

      • Komunikat Dyrektora szkoły w sprawie zdalnego nauczania

      • INFORMACJA DLA UCZNIA i  RODZICA

       1.    W związku z zawieszeniem zajęć w szkole proces edukacyjny będzie realizowany zdalnie.

       2.    Każdy uczeń zobowiązany jest do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym.  

       3.    Zasady komunikacji z uczniami określi nauczyciel. 

       4.    W nauczaniu wykorzystana będzie  komunikacja przy pomocy dziennika Librus, komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych.

       5.    Przygotowane przez nauczyciela materiały będą zawierać kolejne treści  z podstawy programowej oraz będą:

       a) zgodne z zatwierdzonym rozkładem materiału i planem lekcji,

       b) dostosowane do możliwości uczniów z uwzględnieniem różnych potrzeb edukacyjnych,     w tym niepełnosprawności,

       c) przygotowane z zastosowaniem oprogramowania ogólnodostępnego (darmowego).

       6.    Zdalne ocenianie wiedzy i umiejętności będzie się odbywać na podstawie uzgodnionych z nauczycielem form. 

       7.    Informacja o publikacji plików będzie przekazywana przez nauczyciela za pośrednictwem dziennika Librus. 

       8.    Informacja o sposobie logowania zostanie wysłana odrębnym komunikatem za pomocą dziennika Librus.

       9.Uczniowie, którzy nie mają dostępu do Internetu lub sprawnego sprzętu, np. komputera, drukarki dostarczone zostaną przygotowane pakiety materiałów przez nauczycieli przedmiotów w dniach 30-31.03.2020 (poniedziałek-wtorek) po uprzednim zawiadomieniu telefonicznym przez szkołę.

       10.    O wszelkich dodatkowych zmianach  Dyrektor szkoły będzie informował na bieżąco.

      • Apel Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pana Marcina Czernieca

      • Drodzy Państwo, przed kilkoma godzinami Pan Premier Mateusz Morawiecki powiadomił o decyzjach trudnych, ale koniecznych dla bezpieczeństwa i zdrowia naszego społeczeństwa. Przed nami jest teraz czas wymagający zarówno determinacji odpowiedzialnych za działanie państwa i samodyscypliny każdego z nas.

       Ponawiam zatem gorącą prośbę, abyśmy dostosowali się do zaistniałej sytuacji. Ograniczajmy naszą obecność poza domem do koniecznego minimum. Korzystajmy z możliwości komunikowania się z innymi osobami czy instytucjami poprzez sieć internetową. Jeśli jest to niezbędne załatwiajmy osobiście sprawy w urzędach, bankach lub sklepach krótko i unikajmy bezpośredniego kontaktu – na przykład przez podanie dłoni.

       Zwracam się szczególnie mocno do dzieci i młodzieży – pozostańcie w swoich domach. Czytajcie książki, oglądajcie dobre filmy i szukajcie ciekawych informacji w sieci, rozmawiajcie ze swoimi rodzicami czy rodzeństwem osobiście, a z rówieśnikami poprzez komunikatory internetowe. Nie przerywajcie jednak nauki, bo nadal jesteście uczniami i rok szkolny trwa.

       Jak już informowaliśmy, w Urzędzie Gminy osobiste doręczanie dokumentów jest możliwe w wydzielonej części na parterze. Podobnie w Zakładzie Usług Komunalnych i Gminnym Centrum Kultury. Nieczynne jest Centrum Integracji Społecznej, zawieszone są wszystkie zajęcia w szkołach i przedszkolach. Wyłączony ze zwiedzania jest Pałac Marianny Orańskiej. Wszystkie te ograniczenia mają na celu minimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem i będą trwały do odwołania.

       Wielu z Was widziało już zapewne hasło #zostańwdomu

       To dobry pomysł, bo możemy być z najbliższymi lub zajmować się tym, na co często nie mieliśmy dotąd czasu. Oczywiście mamy nadzieję, że okoliczności zmienią się na lepsze, czego sobie wszyscy wzajemnie życzymy.

       Marcin Czerniec

       Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki

       Źródło: https://kamienieczabkowicki.eu/2020/03/zostan-w-domu/