• Aktualności

      • Komunikat Dyrektora szkoły w sprawie zdalnego nauczania

      • INFORMACJA DLA UCZNIA i  RODZICA

       1.    W związku z zawieszeniem zajęć w szkole proces edukacyjny będzie realizowany zdalnie.

       2.    Każdy uczeń zobowiązany jest do realizacji zajęć z poszczególnych przedmiotów w systemie zdalnym.  

       3.    Zasady komunikacji z uczniami określi nauczyciel. 

       4.    W nauczaniu wykorzystana będzie  komunikacja przy pomocy dziennika Librus, komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych.

       5.    Przygotowane przez nauczyciela materiały będą zawierać kolejne treści  z podstawy programowej oraz będą:

       a) zgodne z zatwierdzonym rozkładem materiału i planem lekcji,

       b) dostosowane do możliwości uczniów z uwzględnieniem różnych potrzeb edukacyjnych,     w tym niepełnosprawności,

       c) przygotowane z zastosowaniem oprogramowania ogólnodostępnego (darmowego).

       6.    Zdalne ocenianie wiedzy i umiejętności będzie się odbywać na podstawie uzgodnionych z nauczycielem form. 

       7.    Informacja o publikacji plików będzie przekazywana przez nauczyciela za pośrednictwem dziennika Librus. 

       8.    Informacja o sposobie logowania zostanie wysłana odrębnym komunikatem za pomocą dziennika Librus.

       9.Uczniowie, którzy nie mają dostępu do Internetu lub sprawnego sprzętu, np. komputera, drukarki dostarczone zostaną przygotowane pakiety materiałów przez nauczycieli przedmiotów w dniach 30-31.03.2020 (poniedziałek-wtorek) po uprzednim zawiadomieniu telefonicznym przez szkołę.

       10.    O wszelkich dodatkowych zmianach  Dyrektor szkoły będzie informował na bieżąco.

      • Apel Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pana Marcina Czernieca

      • Drodzy Państwo, przed kilkoma godzinami Pan Premier Mateusz Morawiecki powiadomił o decyzjach trudnych, ale koniecznych dla bezpieczeństwa i zdrowia naszego społeczeństwa. Przed nami jest teraz czas wymagający zarówno determinacji odpowiedzialnych za działanie państwa i samodyscypliny każdego z nas.

       Ponawiam zatem gorącą prośbę, abyśmy dostosowali się do zaistniałej sytuacji. Ograniczajmy naszą obecność poza domem do koniecznego minimum. Korzystajmy z możliwości komunikowania się z innymi osobami czy instytucjami poprzez sieć internetową. Jeśli jest to niezbędne załatwiajmy osobiście sprawy w urzędach, bankach lub sklepach krótko i unikajmy bezpośredniego kontaktu – na przykład przez podanie dłoni.

       Zwracam się szczególnie mocno do dzieci i młodzieży – pozostańcie w swoich domach. Czytajcie książki, oglądajcie dobre filmy i szukajcie ciekawych informacji w sieci, rozmawiajcie ze swoimi rodzicami czy rodzeństwem osobiście, a z rówieśnikami poprzez komunikatory internetowe. Nie przerywajcie jednak nauki, bo nadal jesteście uczniami i rok szkolny trwa.

       Jak już informowaliśmy, w Urzędzie Gminy osobiste doręczanie dokumentów jest możliwe w wydzielonej części na parterze. Podobnie w Zakładzie Usług Komunalnych i Gminnym Centrum Kultury. Nieczynne jest Centrum Integracji Społecznej, zawieszone są wszystkie zajęcia w szkołach i przedszkolach. Wyłączony ze zwiedzania jest Pałac Marianny Orańskiej. Wszystkie te ograniczenia mają na celu minimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem i będą trwały do odwołania.

       Wielu z Was widziało już zapewne hasło #zostańwdomu

       To dobry pomysł, bo możemy być z najbliższymi lub zajmować się tym, na co często nie mieliśmy dotąd czasu. Oczywiście mamy nadzieję, że okoliczności zmienią się na lepsze, czego sobie wszyscy wzajemnie życzymy.

       Marcin Czerniec

       Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki

       Źródło: https://kamienieczabkowicki.eu/2020/03/zostan-w-domu/

      • Pilne! Informacja w sprawie zawieszenia zajęć w szkole i przedszkolu

      • Informuję Państwa, że zajęcia lekcyjne i przedszkolne od dnia 16.03.2020 (tj. poniedziałek) do dnia 25.03.2020 r. zostają zawieszone ze względu na zagrożenia zachorowania na CoVID-19. Dzieci i najbliżsi powinni być objęci kwarantanną domową. Zwracam się do Państwa o wyrozumiałość. Wszelkie informacje będą przesyłane drogą elektroniczną (Librus). Proszę obserwować dziennik elektroniczny.
       Dzieci, w dniach 12.03-13.03.2020 tj., czwartek i piątek jeżeli będą miały problem z opieką w domu mogą przyjechać do szkoły na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Powyższa nieobecność nie będzie wpływała na obniżenie frekwencji dzieci.

       Z wyrazami szacunku
       Arkadiusz Albrecht

      • Życzenia dla dziewcząt z VA

      •  

          06 marca 2020 r. na godzinie wychowawczej chłopcy zorganizowali dziewczętom klasowy Dzień Kobiet. Gdy weszłyśmy do klasy powitano nas najserdeczniejszymi życzeniami. Następnie chłopcy zorganizowali nam zabawę w formie quizu polegającej na odgadywaniu marek samochodów. Zostałyśmy podzielone na dwie grupy i "na wesoło" rywalizowałyśmy pomiędzy sobą.

       Po zabawie każda dziewczyna dostała prezent. Były to słodycze, pomadki do ust i piękne żółte tulipany. Chłopcy zaśpiewali również dla nas specjalnie na tę okazję przygotowaną piosenkę. Było bardzo zabawnie i radośnie, szkoda, że trwało to tylko jedną godzinę lekcyjną. Dziewczęta wraz z panią wychowawczynią były bardzo zadowolone.

       Dziękujemy wszystkim chłopcom za ich zaangażowanie i życzenia !

                                                                                     Eliza Strusińska pod opieką pani Alicji Nowakowskiej

        

        

      • Konkurs recytatorski "Pegazik"

      •               Dnia 26 lutego 2020 roku, chętni uczniowie z klas V-VI i VII-VIII wzięli udział w szkolnych eliminacjach konkursu recytatorskiego „Pegazik”. O podjęciu decyzji kto przejdzie do etapu gminnego decydowały panie: Alicja Nowakowska, Dagmara Szymczak  i Elwira Juszczak.

       W młodszej kategorii do etapu gminnego dostała się Martyna Roicka, zajmując I miejsce, II miejsce Eliza Strusińska, III miejsce zajęli: Kinga Jakubiszyn i Bartek Zinkiewicz. 

        

       W kategorii VII-VIII   I miejsce zajęła Hanna Stuglik, II  Kalina Krawczyk, III miejsce przypadło w udziale Wiktorii Sarzyńskiej.

        

       Następnego dnia, 27 lutego uczniowie reprezentujący naszą szkołę pojechali do GCK-u na eliminacje gminne pod opieką nauczycielki pani Alicji Nowakowskiej.

       Wszyscy uczniowie starali się jak najlepiej recytować swoje utwory: fragmenty prozy i wiersze.

       Komisja zdecydowała, że gminę Kamieniec Ząbkowicki będą reprezentować między innymi uczennice naszej szkoły: Martyna Roicka zajmująca II miejsce w młodszej kategorii oraz Wiktoria Sarzyńskaktóra zajęła I miejsce w kategorii – starsi. Hanna Stuglik otrzymała wyróżnienie.

                 Gratulujemy wszystkim laureatkom i trzymamy kciuki w następnych eliminacjach już na szczeblu powiatowym !

        

        

                                                               Martyna Roicka pod opieką

       pani Alicji Nowakowskiej                         

        

        

        

      • I Dolnośląski Konkurs o Żołnierzach Wyklętych

      • Każdego roku nasza szkoła włącza się do Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Zgodnie z podstawowym kierunkiem polityki oświatowej państwa wychowujemy do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

       Takim przykładem może być nasz udział w I Dolnośląskim Konkursie o Żołnierzach Wyklętych, który skierowany był do starszych klas szkoły podstawowej. Patronat nad tym konkursem objęli m.in.: Minister Michał Dworczyk, senator RP – Aleksander Szwed, Dolnośląski Kurator Oświaty, Wojewoda Dolnośląski, burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej.

        

       Chętni uczniowie z klas VII i VIII przystąpili do rozwiązania testu i napisania wypracowania, które wcale nie należało do łatwych. 

       Dla młodszych uczniów klas V-VI,  pani Alicja Nowakowska przygotowała pytania zarówno otwarte i zamknięte, z którymi bardzo dobrze sobie poradzili.

       I tak:

       Kategoria młodsi ( klasy V-VI ):

       I miejsce  Filip Zapotoczny

       II miejsce Bartłomiej Zinkiewicz

       III miejsce Weronika Kwiatkowska

        

       Wyróżnienia: Martyna Roicka i Martyna Zinkiewicz.

        

       Spośród starszych najlepszą okazała się Wiktoria Sarzyńska z klasy VIII. Mimo że nie udało się przejść do etapu finałowego w Bystrzycy Kłodzkiej, mamy świadomość, że uczestniczyliśmy w ważnym dla nas zadaniu.

        

       Chętni uczniowie przygotowali plakaty, gazetki oraz ciekawe prezentacje multimedialne. Oglądaliśmy dostępne filmy, dokumenty o bohaterach m.in. Emilu Fildorfie Nilu, Zygmuncie Szendzielarzu, Witoldzie Pileckim, Danucie Siedzikównie. Lekcje historii dotyczyły losów poszczególnych bohaterów, patriotów, którzy do końca walczyli o wolną Polskę. 

       „Żołnierze Wyklęci” to żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego z bronią w ręku przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu. Partyzanci ukrywali się w lesie przed aresztowaniami, walczyli z władzą komunistyczną, chronili cywili przed bandytami, odbijali więźniów politycznych. W 1945 roku w lasach działało ponad 200 tys. żołnierzy podziemia niepodległościowego.

        

        

       Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu.  Próbowano zabrać im dobre imię, ale naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie, odświeżanie pamięci o Niezłomnych, którym zabrano życie.

        

       Dziś Żołnierze Wyklęci są ikonami młodzieży i to jest wielkie zwycięstwo naszych bohaterów !

        

                                         Uczestnicy konkursu pod opieką pani Alicji Nowakowskiej

        

        

        

      • Dzień Babci i Dziadka

      • 24.01.2020 rok to szczególna data, o której pamiętają wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie uczniów naszej szkoły. Czekają na ten dzień cały rok, tak też było i tym razem. Uczniowie klasy I,II,i III przygotowali program artystyczny i upominki, a rodzice słodki poczęstunek. Zarówno Jasełka w wykonaniu uczniów klasy III i VII, recytowane wiersze przez pierwszaków i drugoklasistów przeplatane tańcami wzbudziły wzruszenie na twarzach gości. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.