• Szkoła

• zDolny Ślązak

• Jesteśmy już po szkolnych etapach konkursów zDolny Ślązak ze wszystkich przedmiotów.

Uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki serdecznie gratulujemy i trzymamy za Was mocno kciuki, życząc kwalifikacji do kolejnych etapów konkursu.

Szkolne Komisje Konkursowe,

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2019

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM), czyli World Multiplication Table Day, to bezpłatna akcja edukacyjna, która w tym roku odbyła się 4 października. Organizatorem Głównym przedsięwzięcia jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka, które promuje zabawową formę nauczania - uczenia się matematyki. W tym wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Warto wiedzieć, że ŚDTM jest wpisany do „Kalendarza nietypowych świąt.” Od kilku lat jest też obchodzony w naszej szkole, dzięki czemu uczniowie mają okazję uczestniczyć w niecodziennej, ciekawej formie nauki.

Głównym celem akcji jest zachęcenie uczniów  do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, zabawowy sposób. Akcja jest też dla uczniów okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole w tegorocznej edycji ŚDTM uczestniczyli uczniowie klas IV-VI, którzy najpierw przygotowali opaski na głowę z przykładami mnożenia i dzielenia oraz plakaty, wiersze, rymowanki, gry dydaktyczne dotyczące tabliczki mnożenia. Uczniowskie prace były prezentowane w każdej klasie, a po prezentacjach odbyły się 8 – minutowe pisemne egzaminy z tabliczki mnożenia, w czasie których trzeba było wykazać się zarówno znajomością mnożenia i dzielenia, jak i szybkim myśleniem.
              Egzaminy wyłoniły Ekspertów Tabliczki Mnożenia, którzy za dobrą znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia otrzymali oceny bardzo dobre z matematyki. Ekspertom Tabliczki Mnożenia serdecznie gratulujemy! Pozostałych uczniów zachęcamy do powtarzania tabliczki mnożenia.

Kolejne „światowe sprawdzanie mnożenia i dzielenia” już za rok!

Weronika Kwiatkowska, uczennica klasy VB
              pod opieką Alicji Walerian

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

• „Młodzi ludzie potrzebują wychowawców,
               potrzebują przewodnika,
              który powinien być autorytetem.
              Potrzebują… również tego, aby ich poprawiać,
              stawiać im granice, mówić „tak” lub „nie”.
              św. Jan Paweł II

Uroczyste powitanie roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęło się Mszą świętą z udziałem pocztu sztandarowego naszej szkoły. Ksiądz Wojciech Jasiński dokonał poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa na nadchodzący nowy rok szkolny.

Pierwszy w tym roku szkolnym apel odbył się na sali gimnastycznej.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu państwowego dyrektor naszego Zespołu Szkół, Pan Arkadiusz Albrecht serdecznie przywitał wszystkich gości, uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Następnie przewodnicząca Rady Gminy Kamieniec Ząbkowicki, Pani Bernadeta Chodasewicz życzyła całej społeczności szkolnej wszelkiej pomyślności w nowym roku szkolnym, a uczniom też jak najlepszych ocen.

W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Hanna Stuglik, która życzyła wszystkim, aby nowy rok szkolny był czasem, w którym nie zabraknie radości, sukcesów, dobrej współpracy, wzajemnej cierpliwości i życzliwości, przyjaznej atmosfery i twórczych inicjatyw.

Obiecała także w imieniu uczniów, że wszyscy będą solidnie pracować i dbać o dobre imię naszej szkoły i gminy, a następnie zaprosiła uczniów na spotkania z wychowawcami.

Samorząd Uczniowski pod opieką Alicji Walerian