• 16.01.2024 10:27
        • Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.
          Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała
          5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
          Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.
          Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.
          Z tej okazji 5 listopada dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim wyruszyły w podróż do krainy bajek. Był to dzień kolorowy i wesoły! Dzieci przebierały się w bajkowe stroje, uczestniczyły w konkursach i quizach. Wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały ich tytuły. Przedszkolaki sprawnie wykonywały polecenia i odgadywały zagadki, za co otrzymywały brawa.
          Na zakończenie dnia dzieci wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Bajkowy czas dał przedszkolakom wiele optymizmu i radości, a uśmiech na Ich twarzach był najlepszym tego dowodem😃❤️
          Galeria ( kliknij , aby wyświetlić )
        • Święto Narodowe – Święto Niepodległości

• 16.01.2024 10:19
        • 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze Święto Narodowe – Święto Niepodległości. Dzieci oraz Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim dnia 10.11.2023 roku (piątek) tańcem, słowem i pięknymi pieśniami oddali szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz okazały miłość do Ojczyzny. Dziękuję Nauczycielom i Pracownikom za zaangażowanie w przygotowanie Dzieci i Uczniow do występu oraz pięknej dekoracji.
          Dziekuję z serca wszystkim Dzieciom i Uczniom za wzięcie udziału w tej wyjątkowej Akademii z okazji 11 listopada, za odwagę i piękny występ. Jestem z Was wszystkich bardzo dumna. Dziękuję zaproszonym Gościom za obecność z nami w tak ważnym dla nas Polaków dniu. 🤍❤️
          Galeria ( kliknij ,aby wyświetlić)
        • TETRZYK "ZŁOŚLIWOŚCI JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI" w Przedszkolu nr2  w Kamieńcu Ząbkowickim 😊
        • TETRZYK "ZŁOŚLIWOŚCI JEJ KRÓLEWSKIEJ MOŚCI" w Przedszkolu nr2 w Kamieńcu Ząbkowickim 😊

• 16.01.2024 10:11
        • W dniu 27.10.2023r.nasze Przedszkole odwiedził teatr ,,Maska "z Krakowa .
          Teatr wystawił przedstawienie dla dzieci pt. "Złośliwości jej królewskiej mości". Teatrzyk bardzo podobał się przedszkolakom za sprawą królewny, która swoim zachowaniem wywoływała śmiech i jednocześnie zadumę na ich twarzach, a to dlatego, że wciąż grymasiła, uwielbiała lody, a przy tym wszystkim była nieuprzejma i nie lubiła się dzielić. Jednak gdy zmieniła się w żabkę i spojrzała na świat z innej perspektywy, zrozumiała swoje zachowanie.Jak to w bajkach bywa i tym razem wszystko skończyło się dobrze, a grymaśna księżniczka stała się uprzejma. Przesłanie teatrzyku nauczyło naszych wychowanków, że trzeba być człowiekiem otwartym na potrzeby innych ludzi i ważne jest pomagać.
          Mamy nadzieję, że niebawem nasze małe i duże przedszkolaki będą miała możliwość uczestniczyć w teatrzyku dla dzieci😊😊
          Galeria ( kliknij,aby wyświetlić )