• Cyrk O,Bimbolando w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim

• 20.04.2024 11:36
        • Cyrk O,Bimbolando w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim 😊
          17 kwietnia 2024 roku zawitał do naszego Przedszkola Cyrk O,Bimbolando, który zachwycił i rozbawił naszych małych przedszkolaków.
          Dzieci mogły zobaczyć niezwykłe sztuki z hula-hoop, pokaz „kobiety gumy”, akrobacje na szczudłach, żonglerkę oraz taniec transformers. Artystki z Cyrku O,Bimbolando sprawiły, że każdy przedszkolak z chęcią brał udział w zabawach mogąc przenieść się w świat fantazji. Radość na twarzach dzieci i owacje to najlepsze podziękowanie dla aktorów za wspaniałe wrażenia i emocje.

GALERIA (KLIKNIJ,ABY WYŚWIETLIĆ)
        • 💊💊 DZIEŃ ZDROWIA 💊💊

• 14.04.2024 13:16
        • 💊💊W ramach Dnia Zdrowia w piątek 12 kwietnia przybyli do naszego przedszkola zaproszeni goście:
          mł.kpt. Rafał Sopuch oraz
          ogn. Paweł Rosikoń z
          Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.
          To było nie tylko niezwykle miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne - od „maluchów” aż po „starszaki”.
          Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do odpowiedzialnego i skutecznego zachowania się w trudnych sytuacjach, m. in. do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia poprzez skuteczne zgłoszenie wypadku służbom ratowniczym.
          Test ze znajomości numerów alarmowych oraz wiedzy dotyczącej ważnych zasad udzielania pierwszej pomocy przedszkolaki zdały śpiewająco. Dzieciom podobały się odgrywane przez chętnych scenki sytuacyjne, w których ochotnicy mogli „na niby” zgłosić dyspozytorowi w rozmowie telefonicznej wypadek i poprosić o pomoc.
          Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe to jedne z najważniejszych informacji zdobytych podczas spotkania.
          Zarówno zdobyta wiedza, jaki i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci mogły tego dnia poczuć się "małymi ratownikami".
          Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło przełamać dziecięce lęki, a także zaszczepić idee pomagania osobom potrzebującym.
          Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi oraz Panu Rafałowi za przybycie i szkolenie z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.❤️❤️

GALERIA (KLIKNIJ,ABY WYŚWIETLIĆ)