• Dzień Kropki w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim

• 15.01.2024 13:19
      • 15 września 2023 roku w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli The Dot Day. Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, którego inspiracją stała się książka Petera H. Reynoldsa "Kropka". Książka opowiada o małej dziewczynce Vashti, która nie chciała rysować bo nie wierzyła w swoje umiejętności. Zachęcona przez swoją Panią namalowała na kartce kropkę, po czym podpisała swój obrazek i prędko opuściła salę. Następnego dnia Vashti ze zdziwieniem zauważyła, że jej praca jest oprawiona w ramkę i wisi na honorowym miejscu tuż nad biurkiem nauczycielki. Poczuła się bardzo szczęśliwa z powodu tego, że jej praca się spodobała i wisi w miejscu, w którym wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i z ochotą zabrała się do pracy. I tak Vashti uwierzyła w siebie dzięki małej kropce.
        Historia kropki z książki Petera Reynoldsa stała się pretekstem do zorganizowania Międzynarodowego Dnia Kropki czyli święta kreatywności, odwagi i zabawy.
        Celem tego dnia jest pomoc dzieciom w odkrywaniu własnych talentów, poznaniu mocnych stron, wyrabianiu wiary we własne siły. Wszystkie dzieci w przedszkolu świętowanie rozpoczęły od obejrzenia krótkiej bajki o małej Vashti .
        Po projekcji filmiku wszystkie dzieci
        z przedszkola wykonały piękne i kreatywne prace plastyczne.
        Galeria ( kliknij , aby wyswietlić)