• Wycieczka Skrzatów i Elfów do Kopalni Złota w Złotym Stoku

• 23.08.2023 14:57
      • Wycieczka przedszkolaków z Przedszkola
        nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim do Kopalni Złota w Złotym Stoku ☺️
        5 czerwca dzieci z grupy 4-5 latków i 6 latków wraz z wychowawcami Panią Małgorzatą Wilk i Panią Małgorzatą Grajek i opiekunami Panią Olą i Panią Dominiką wybrali się na wycieczkę do Złotego Stoku.
        Zwiedzanie rozpoczęło się od udostępnionego 500 metrowego odcinka Sztolni Gertrudy. Przewodniczka opowiadała z dużym zainteresowaniem legendę związaną z tą sztolnią. Dzieci widziały mapy i plany kopalni od XVII wieku, narzędzia i lampy górnicze, piece do wytapiania złota i wózki transportowe oraz wiele innych eksponatów.
        Z kopalni przedszkolaki wyjechały podziemną Pomarańczową kolejką a przejazd kolejką był dla dzieci ciekawym przeżyciem. Dzieci poznały tajniki pracy w mennicy podczas wybijania dukatów ze złota. Atrakcją wycieczki było także płukanie złota.
        Nasze Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wycieczki i z przyjemnością spędzili na niej czas. Na koniec wycieczki czekała na dzieci niespodzianka - pieczone kiełbaski i pyszne soki oraz wyprawa po pamiątki do małych sklepików.
        Za pomoc w organizacji wycieczki serdecznie dziękujemy Pani Iwonie Dziób i Pani Magdalenie Kozińskiej ☺️☺️☺️