• Powitanie WIOSNY

• 23.08.2023 14:09
      • Powitanie Wiosny w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim🌼🌺
        Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
        przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
        Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
        witały ją także wszystkie przedszkolaki🌸🌺
        Jak co roku– obchodzony jest w naszym przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”.
        Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń. W tym roku obchody powitania wiosny odbyły się pod hasłem: „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!”.
        Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, dzieci wykonywały piękne prace plastyczne, poznaliśmy piosenki o wiosennej tematyce.
        Przedszkolaki w ramach realizacji tematów
        ,, Oznaki wiosny "wybrały się na wycieczkę do pobliskiej kwiaciarni,, Pod Lipą".
        Celem naszej krótkiej wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi z różnych zawodów w najbliższym otoczeniu przedszkola. Pani Asia oraz Pani Renata w kwiaciarni pokazały naszym przedszkolakom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach.
        Bardzo dziękujęmy Pani Asi i Pani Renacie, za miłe przyjęcie nas w kwiaciarni i poświęcony nam czas 🌺🌼🌺🌸