• Tydzień bezpieczeństwa w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim

• 16.01.2020 12:34
      • 13 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem Panem Damianem Bieńko z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim.
      • Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również do czego służą kajdanki oraz tarcza zwana potocznie "lizakiem"
        Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie oraz zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyk.
        Bardzo dziękujemy za wizytę Pana policjanta w naszym przedszkolu i jak zawsze będziemy czekać na następne spotkanie.