• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

          • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim informuje o rozpoczęciu rekrutacji do Przedszkola Samorządowego nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pała II w Kamieńcu Ząbkowickim na rok szkolny 2022/2023

             

            Więcej szczegółów w  zakładkach REKRUTACJA strony internetowej szkoły i BIP:

            https://zsnr2.edupage.org/a/rekrutacja-szkola-podstawowa-20222023

            https://zsnr2.edupage.org/a/rekrutacja-20222023

            http://zs2kamieniec.szkolnybip.pl/p,11,rekrutacja-20222023

             

          • Komunikat

          • Szanowni Rodzice/ Opiekunowie

             

                     Wprowadzenie nauki zdalnej w okresie od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. oznacza, że:

            • Od dnia 27 stycznia 2022 do dnia 27 lutego 2022 r. zajęcia są  realizowane z wykorzystaniem  metod  i technik  kształcenia  na odległość dla klas V-VIII SP2 (do 28.01.2022 również I-IV)
            • Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem lekcji na platformie Microsoft TEAMS.
            • Nie zmienia się termin ferii zimowych zaplanowanyvh na okres od 31 stycznia do 13 lutego 2022 r
            • po feriach zimowych tj. od 14.02. 2022r. do 25.02.2022r. uczniowie klas V-VIII kontynuują naukę zdalną.
            • 14 lutego 2022 r. uczniowie klas I-IV wracają do szkoły w systemie stacjonarnym.
          • Informacja dla Rodziców

          •  

            W imieniu Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ząbkowicach Śląskich, informujemy:

            1. osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną podlegają kwarantannie przez 7 dni, licząc od dnia następującego po kontakcie,

            przykład: jeśli kontakt z osobą zarażoną był w dniu 21.01.2021 r. to kwarantanna dla osób z bliskiego kontaktu obowiązuje od dnia 22.01.2021 r. do dnia 28.01.2021 r.

            2. z kwarantanny zwolnione są:

            a) osoby zaszczepione przeciwko COVID-19, które przyjęły dwie dawki szczepionki firm: Pfizer/BioNTech, Moderna lub AstraZeneca bądź szczepionkę jednodawkową firmy Janssen. Pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po zakończeniu procesu szczepienia;

            b) osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (ozdrowieńcy), nie później niż 6 miesięcy przed dniem kontaktu z osobą zarażoną;

            3. kwarantannie „z kontaktu” podlegają tylko osoby, które miały bezpośredni kontakt z osobą zarażoną,

            przykład: jeśli dane dziecko miało w szkole bliski kontakt z osobą zarażoną to kwarantanną objęte jest tylko dziecko, bez swoich domowników;

            4. w razie pytań dotyczących kwarantanny, należy zadzwonić na infolinię do kontaktu z inspekcją sanitarną: +48 22 25 00 115, infolinia jest czynna całodobowo;

            5. telefon alarmowy do PSSE w Ząbkowicach Śląskich: 601 495 788;

            6. informację o objęciu kwarantanną lub izolacją domową, a także wynik testu badania w kierunku koronawirusa można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta rodzica / opiekuna prawnego;

            7. na Internetowym Koncie Pacjenta jest możliwość pobrania dokumentu potwierdzającego fakt nałożonej izolacji lub kwarantanny

             

            25-01-2022_Informacja_do_rodzicow_ws_nalozonej_kwarantanny.pdf

          • Jasełka

          • 9 stycznia uczniowie klasy 3 wystąpili z Jasełkami w Kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. 

          • "Przerwa na czytanie"

          • W październiku 2021 r. aż 1867 placówek z Polski i świata biło rekord w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbyło się w ramach II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”, organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

            Podsumowując, do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym

            roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw.

             Brawo!!!

            Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób

            czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB! 

            Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie, zachęcamy do bicia rekordu w kolejnym roku szkolnym :)

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • Pierwszym etapem realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w klasach I-III były zajęcia biblioteczne  zorganizowane w bibliotece szkolnej. Zajęcia poświęcone były tematyce czytania oraz prezentacji nowego księgozbioru zakupionego w ramach dotacji. Uczniowie chętnie sięgali po nowości czytelnicze, które przyciągały kolorowymi okładkami, przedstawiającymi głównych bohaterów, pięknymi ilustracjami zamieszczonymi w książkach, pisanych dużą czcionką i prostym językiem.

            Wśród promowanych książek były także nowe lektury, między innymi ,,Piaskowy Wilk"oraz ,,Mania, dziewczynka inna niż wszystkie", opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie, które uczniowie chętnie oglądali, a następnie wypożyczyli.

            Na pewno, tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwoli uczniom miło spędzać czas na przerwach, w czasie ferii, wolnych dniach, dostarczając radosnych emocji, wielu wrażeń, rozbudzając zainteresowania  czytelnicze. Da możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach  i projektach edukacyjnych, inspirując nowe, ciekawe działania na rzecz promowania czytelnictwa.

             

          • Konkurs czytelniczy w klasie V 

          • W grudniu 2022 roku w ramach integracji treści przedmiotowych z języka polskiego i historii odbył się konkurs czytelniczy  p.n. ,,Z mitologia za pan brat". Uczniowie klasy V z wielką chęcią wypożyczali ciekawe książki rozwijające ich wiedzę z mitologii greckiej i rzymskiej. Nie tylko pozycje Jana Parandowskiego ,,Mitologia", czy ,,Mity greckie" Stanisława Srokowskiego i Wandy Markowskiej. 

            Panie bibliotekarki zachęcały i doradzały inne nowe pozycje, które szkoła pozyskała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki te niewątpliwie zaintrygowały piątoklasistów, rozszerzyły słownictwo, szczególnie nazwy bóstw i boginek, tytanów, herosów. Komiksy, parafrazy, opowiadania o dawnej Helladzie i jej mieszkańcach na pewno rozwinęły wyobraźnię uczniów. 

            I część konkursu polegała na odgadywaniu czytanych przez nauczyciela zagadnień, postaci, miejsc, wyrażeń frazeologicznych itp.

            II część to losowanie pytań: trudnych, jak i łatwych. 

            Najlepiej poradził sobie Miłosz Odzimek zdobywajac zasłużone I miejsce. Na drugiej pozycji uplasowała się Zofia Biel, a trzecie miejsce zajął Szymon Gwiżdż. 

            Wyróżnienia ex eqvo otrzymali: Kacper Rzepa i Kornel Arendarski. 

            Gratulacje dla najlepszych !

            Alicja Nowakowska 

             

          • Komunikat

          • Szanowni Rodzice/ Opiekunowie

             

                     Wprowadzenie nauki zdalnej w okresie od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. oznacza, że:

            • Od dnia 20 grudnia 2021 do dnia 9 stycznia 2022 r. zajęcia w klasach I-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu Ząbkowickim są  realizowane z wykorzystaniem  metod  i technik  kształcenia  na odległość.
            • Zajęcia odbywać się będą zgodnie z planem lekcji na platformie Microsoft TEAMS.
            • Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres
              od 23 do 31 grudnia 2021 r
            • po przerwie świątecznej tj. od 03.01. 2022r. do 05.01.2022r. uczniowie nadal kontynuują naukę zdalną
            • 06.01.2022r.-  ( święto Trzech Króli) ,   07.01. 2022r. – dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych.
            • 10 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie wracają do szkoły w systemie stacjonarnym.
          • Dzień Pluszowego Misia

          • 25 listopada 2021r. obchodzony jest na całym świecie Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia uczniom klas 1-3 towarzyszyły na zajęciach ich misie. Dzieci oglądnęły krótki film, który przybliżył im historię powstania tego ważnego dnia. Następnie dzieci opowiadały o swoich ulubionych misiach. W każdej klasie dzieci  otrzymały karty pracy związane tematycznie z Dniem Pluszowego Misia.

          • Podsumowanie akcji BohaterOn- włącz historię !

          •   Uczniowie klas I-III brali czynny udział w akcji Bohateron.pl.             W poszczególnych klasach zostały przeprowadzone zajęcia               z uczniami na podstawie scenariuszy zajęć dostępnych w materiałach edukacyjnych na stronie internetowej Bohateron.pl. W klasie II informacje i tematyka związana uczestnikami i wydarzeniami               z Powstania Warszawskiego przeplatała się z realizacją zajęć przeprowadzonych zgodnie z rozkładem materiału dotyczących tematyki wojennej i losów dzieci w tym okresie.

            Uczniowie poznali rzeczywistość, w jakiej przyszło żyć dzieciom             w okresie wojny, ich problemy życia codziennego. Z zainteresowaniem ogladali przedstawienie pt. ,,Niebajka                  o Powstaniu Warszawskim", dzięki niemu utrwalili sobie pojęcie patriotyzmu i bohaterstwa. Dzieci po wysłuchaniu     i    obejrzeniu        inscenizacji wykonywali prace plastyczne według własnych pomysłów pod tytułem: ,,W jaki sposób można być patriotą i bohaterem               w czasach pokoju ?"

               W związku z przeprowadzoną akcją koordynatorzy programu          w szkole zorganizowali szkolny konkurs plastyczny ,,Kartka dla bohatera".

            Uczniowie klas I-III złożyli 21 prac konkursowych. Zostały wyróżnione, zatem nagrodzono 6 kartek. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

              W klasach V-VIII uczniowie wysłuchali słuchowisk pt. ,,Mały roznosiciel nadziei", pisali później o refleksjach , odczuciach dotyczących Powstania Warszawskiego. Dyskutowali na temat zasadności wybuchu Powstania, jego przebiegu i skutków.

            Na zajęciach z religii, z wychowawcą, na historii wykonywali piękne kartki, laurki, życzenia dla Powstańców. Klasy VIII a i b obejrzały film ,,Co za historia" dotyczący tej tematyki. Opowiadaliśmy też o biografii naszych Bohaterów. Dzieci poznały imiona, nazwiska i pseudonimy Naszych Powstańców. Powstały też interesujące wytwory /plakaty        o tematyce powstańczej.

              Uczniowie wykonali też gazetki tematyczne w klasach. Korzystali ze szkolnego księgozbioru w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wypożyczyli ciekawe pozycje książkowe dotyczące przedwojennej i powojennej Warszawy, powstania warszawskiego.

              Młodzieńcza wyobraźnia, kreatywność, zaangażowanie zaowocowało. Prezentacja plakatów dostarczyła niezbędnej wiedzy, ale też i wzruszeń, emocji podczas pracy grupowej. 

              Wszystkie kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły zostały przekazane drogą pocztową  do wrocławskiej fundacji ,,Sansoria". Mamy nadzieję, że zostaną przekazane Powstańcom i dostarczą wiele wspomnien i wzruszeń. 

                                                           

            Koordynatorzy akcji:

            Alicja Nowakowska, Małgorzata Buczko

             

             

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

          • W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w I półroczu zostały przeprowadzone  lekcje biblioteczne  w kl.VIII b w grupie dziewcząt, promujące twórczość współczesnych pisarzy : Agnieszki Tyszki, Krystyny Siesickiej,  Beaty Ostrowickiej, Olgi Tokarczuk, Małgorzaty Musierowicz , jak również zaprezentowano nowości, które zostały zakupione.

            Dużym uznaniem cieszyła się seria książek Agnieszki Tyszki - ,,Zosia z ulicy Kociej” i jej dalsze wydania. Uczennice wyraziły duże zainteresowanie podanymi autorkami i chętnie sięgnęły po ich książki. Pozycje te dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

          • Uczta na Olimpie w klasie V

          • 26 listopada 2021 r. lekcja historii w klasie V miała nie co inny przebieg. Uczniowie przygotowali przebrania, atrybuty bogów oraz boginek, aktorsko wygłosili swoje kwestie. A później spożywali ambrozję, pili nektar i odpowiadali na pytania z mitologii greckiej. Atmosfera była wspaniała. Wcielając się w role szybciej zapamiętali nazwy, imiona bogów i boginek greckich. Lekcja miała utrwalić wcześniejsze wiadomości w formie zabawowej.

            Słowa podziękowania należą się też rodzicom naszych uczniów,  którzy pomogli w zaprojektowaniu strojów i przygotowaniu rekwizytów. 

          • Zajęcia profilaktyczne w klasach ósmych

          • TRENING REDUKCJI STRESU

            Stres jest stałym elementem życia. Wpływa na kondycję psychiczną jak i fizyczną. Jeśli potraktujemy stres jako ważna informację o tym, co dzieję się w naszym ciele, głowach i życiu możemy skuteczniej go redukować jak i czerpać z niego wskazówki co do dalszych wyborów. Umiejętność obcowania z stresem pozwala dzieciom i młodzieży zyskać zdrowe podejście i skuteczniej sobie z nim radzić tak, by stał się motywujący i miał korzystny wpływ na życie. Dzięki temu dzieci rzadziej szukają ulgi w alkoholu, narkotykach, papierosach, lepiej sobie radzą w trudnych sytuacjach i korzystniej budują relacje w rodzinie, grupie rówieśniczej.

            Na warsztatach Treningu Redukcji Stresu uczniowie nabywają praktyczne umiejętności redukowania stresu subiektywnego oraz zdolność wykorzystania pozytywnej siły zdrowego stresu. Uczą się tego, jak stać się najlepszym opiekunem dla samego siebie. Trening – oznacza również, że warsztaty pozwalają nam pracować w bezpiecznych warunkach, jest przyzwolenie na błędy, uczymy się, dyskutujemy, ćwiczymy w scenkach. Trenujemy! Trening Redukcji Stresu Warsztaty o umiejętności radzenia sobie z napięciem.

             

            Zajęcia były realizowane przez Centrum Działań Profilaktycznych w Gdowie, a trenerem był Mateusz Wojnarowicz