• Edukacja od 26 kwietnia do 2 maja 2021 r.

• Informuję, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki od poniedziałku, 26 kwietnia uczniowie klas I-III, ale też z pozostałych klas IV-VIII z województw: śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego, będą uczyć się zdalnie.

Arkadiusz Albrecht

• Edukacja od 19 kwietnia do 25 kwietnia 2021 r.

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie, Nauczyciele

Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia od dnia 19 kwietnia 2021 r. Przedszkole nr 2 zostaje otwarte dla wszystkich dzieci.

Jednocześnie informuję, że od 19.04.2021 r. do 25.04.2021 r. uczniowie klas I-VIII kontynuują zdalną naukę na dotychczasowych zasadach.

Arkadiusz Albrecht

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2

• Kondolencje dla Rodziny i Bliskich śp. Pani Barbary Michalik

•

„Śmierci nie można przekupić, ani od siebie oddalić.”  Św. Jan Paweł II

Poruszeni nagłą, niespodziewaną śmiercią

Pani Barbary Michalik

składamy całej Jej Rodzinie i Bliskim
            szczere wyrazy głębokiego żalu i współczucia
            w tych ciężkich chwilach żałoby.

Śp. Pani Barbara Michalik
            pozostanie na zawsze w naszej pamięci
            jako wspaniała nauczycielka,
            która wychowała wiele pokoleń przedszkolaków,
            zawsze pogodna, uśmiechnięta,
            skromna, życzliwa, pełna pomysłów,
            w każdej sytuacji gotowa służyć profesjonalną radą i pomocą.

Dyrektor, Wicedyrektor, Nauczyciele,
            Pracownicy Administracji i Obsługi,
            Przedszkolaki, Uczniowie oraz Rodzice
            Zespołu Szkół nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim

• Edukacja w szkole i przedszkolu od 12 kwietnia do 18 kwietnia 2021 r.

• Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Drodzy Uczniowie

Zgodnie z rozporządzeniem MEiN informuję, że od 12.04.2021 roku do dnia 18.04.2021 roku uczniowie klas I-VIII oraz Przedszkole kontynuują zdalną naukę na dotychczasowych zasadach.

Proszę wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli o zachowanie bezpieczeństwa, dystansu społecznego i higieny dla dobra nas wszystkich.

•

Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawia się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania  i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej.

AUTYZM JEST OBECNIE DIAGNOZOWANY W POLSCE U 1 NA 100 DZIECI.

Sprawdź 5 ciekawostek, których mogłeś nie znać, a które pozwolą Ci lepiej zrozumieć ludzi z autyzmem:

1. Autyzm to zespół cech, które utrudniają budowanie satysfakcjonujących relacji z innymi isprawiają, że ludziom trudniej jest odnaleźć się w różnych sytuacjach społecznych.
            1. Autyzmu powoduje trudności zarówno w kontaktach społecznych, jak i w uczeniu się oraz postrzeganiu otoczenia.
            1. ONZ uznaje autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata obok raka, cukrzycy i AIDS.
            1. W Polsce zaburzenia ze spektrum autyzmu diagnozowane są u jednego dziecka na około 100 – jako że autyzm należy do tzw. chorób cywilizacyjnych, ta liczba stale rośnie.
            1. Mimo iż, wraz ze wzrostem ilości diagnozowanych osób, wzrasta również wiedza na temat przyczyn, objawów i metod terapii zaburzeń ze spektrum autyzmu, świadomość społeczna na jego temat jest wciąż niewystarczająca.

Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy

A WIĘC ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU I OTWÓRZ SIĘ NA POTRZEBY OSÓB ZE SPEKTRUM