• 23.08.2023 14:54

• „...Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat...”
          Dzień Dziecka w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Zabkowickim w tym roku odbył się 02.06 2023 o godzinie 13.00 w ogrodzie przedszkolnym przyozdobionym balonami. Wiele radości przedszkolakom sprawiła wizyta Pań Animatorek , które malowały twarze, robiły balony i piękne z nich zwierzątka, kwiaty itp. Dziękuję Pani Animator -Ela Depta za zabawę z dziećmi przy muzyce i konkurencje, przy których było wiele śmiechu...😀 W trakcie uroczystości Dzieci i Rodzice korzystać mogli również z przygotowanych niespodzianek w postaci slodkosci, waty cukrowej, napojów cieplych i zimnych, kiełbaski czy też pieczonego ziemniaka. Atrakcją dla Dzieci był również pokaz strażacki , dzięki któremu Dzieci mogły poznać tajniki bycia strażakiem.
          Dziękuję Burmistrzowi Kamieńca Zabkowickiego Panu Marcinowi Czerniecowi oraz Wiceprzewodniczacej Rady Miekskiej Pani Sylwii Demidowicz za obecność z nami w tym dniu. Dziekujemy za miłe obdarowanie Dzieci "jajkiem niespodzianką" oraz wsparcie finansowe. Dziękuję Pani Annie Walewskiej za współpracę i współorganizację tego Dnia Dziecka. Dziękuję również Pani Przewodniczacej Rady Rodziców Szkoly Pani Magdalenie Kozinskiej za wszelką pomoc finansową, dziękuję wszystkim Sponsorom tej uroczystości. Dziękuję nauczycielowi Pani Julicie Rutkowskiej za poświęcony czas, obecność i super przeprowadzoną zumbę z Dziećmi 😀 Panu Patrykowi Szymocha dziękuję za oprawę muzyczną 😀
          Ja w imieniu swoim dziękuję szczególnie z całego serca wszystkim moim Pracownikom i Wychowawcom za ogrom pracy jaki włożyli w organizację tegorocznego Dnia Dziecka!❤️a także dziękuję Rodzicom, którzy zostali po uroczystości i pomogli ❤️
          Na zakończenie dnia wszystkie nasze Przedszkolaki otrzymały jeszcze po lodzie i z radością wróciły do swoich domów z Rodzicami. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń.

• Konkurs "Jestem eko przedszkolakiem"

• 23.08.2023 14:52
        • Udział dzieci z Przedszkola nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim w konkursie
          ,, Jestem Ekoprzedszkolakiem" 😊
          Serdecznie gratulujemy Hani Rudek grupy 4-5 latków i Klaudii Nowak z grupy 6 latków za udział w organizowanym konkursie plastycznym „Jestem Ekoprzedszkolakiem”.
          Konkurs został zorganizowany przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ząbkowicach Śląskich.
          Konkurs Powiatowy odbył się ramach realizacji programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, skierowanego do przedszkolaków z powiatu ząbkowickiego.
          Wyniki konkursu oraz rozdanie nagród i dyplomów uczestnikom odbyło się
          12.05.2023 o godz. 11.00 w Placówce Opieki Przedszkolnej „Bajka” w Złotym Stoku.
          Bardzo dziękujemy Hani i Klaudii za udział w konkursie i wykonanie pięknych prac o tematyce ekologicznej, podziękowania kierujemy także do Rodziców za wsparcie, pomoc i obecność z dziećmi w dniu rozdania nagród 😊
        • Wizyta Pana Pszczelarza w przedszkolu - poznanie zawodu

• 23.08.2023 14:49
        • 🐝Wizyta Pszczelarza w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim🐝
          18 maja 2023 r. odwiedził nasze Przedszkole Pan Ryszard Glina Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Kamieńcu Ząbkowickim właściciel pięknej pasieki pszczół.
          Pan Ryszard, który jest pszczelarzem z zamiłowania i pasji opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opowiadał dzieciom o życiu i zwyczajach pszczół i czym się żywią. Dzieci mogły z bliska obserwować plastry miodu, rój pszczół oraz odszukiwały królową. Przedszkolaki mogły z bliska także obejrzeć narzędzia pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę i ramkę. Na zakończenie spotkania każde z dzieci miały możliwość skosztować miód, który Pan Ryszard przyniósł naszym przedszkolakom z własnej pasieki.
          Dziękujemy serdecznie za miłą wizytę, oraz poświęcony czas, mamy nadzieję, że w przyszłym roku Pan Ryszard Glina odwiedzi nas i nasze Przedszkole.
        • Majowe święta w przedszkolu

• 23.08.2023 14:47
        • 🇵🇱Majowe święta🇵🇱
          🇵🇱🇵🇱Święto Konstytucji 3 Maja w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim 🇵🇱🇵🇱
          „ Kto ty jesteś?
          – Polak mały.
          Jaki znak twój?
          – Orzeł biały.
          Gdzie ty mieszkasz?
          – Między swymi.
          W jakim kraju?
          – W polskiej ziemi….”
          W dniu dzisiejszym w Przedszkolu nr 2 w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się uroczysty poranek patriotyczny z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
          Nasze przedszkolaki na tę uroczystość przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Odśpiewały "Mazurek Dąbrowskiego", wyrecytowały wiersz Władysława Bełzy
          ,, Katechizm polskiego dziecka".
          Na koniec naszej uroczystości dzieci wspólnie z wychowawcami zaśpiewały piękną piosenką 🇵🇱Jesteśmy Polką i Polakiem
          Dziewczynką fajną i chłopakiem
          Kochamy Polskę z całych sił,
          Chcemy byś również kochał ją i ty i ty🇵🇱
          Niezwykle ważne jest dla nas by od najwcześniejszych lat budować poczucie dumy, że jesteśmy Polakami i wszystko co polskie jest dla nas ważne i bliskie. Pielęgnowanie i rozwijanie tej dumy, stworzy w przyszłości Polskę lepszą i piękniejszą. Przecież już wkrótce nasza Ojczyzna będzie w rękach tych Maluchów.
          Jesteśmy dumni z naszych małych patriotów
          🇵🇱🇵🇱🇵🇱