• POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY NA KOMIKS "PALENIE SZKODZI WSZYSTKIM"

          • W dniu 12 kwietnia w siedzibie Powiatowej  Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ząbkowicach Śląskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego na komiks " Palenie Szkodzi Wszystkim", przeprowadzonego w ramach szkolnego programu edukacji antytytoniowej " Bieg po zdrowie", który w tegorocznej edycji  odbył się pod hasłem " Palenie jest niezdrowe". Uczestnikami konkursu były dzieci klas IV szkół podstawowych powiatu ząbkowickiego. W konkursie wzięło udział 7 szkół podstawowych powiatu ząbkowickiego. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie uczennice Nina Bohun i Lena Deko. Opiekunem uczennic była p. A. Bocian. Dziewczyny wykonały bardzo pomysłowe, ciekawe komiksy i zajęły miejsca na podium. I miejsce - Nina Bohun i III miejsce Lena Deko. Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!!! 

                                                                                                                                                                           AB.

          • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY JANA PAWŁA II

          • Obchody uroczystości związane z patronem szkoły św. Janem Pawłem odbyły się 16 kwietnia 2024 r. Mszą Świętą w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. We mszy uczestniczyli uczniowie szkoły i nauczyciele z p.Dyrektorem Arkadiuszem Albrechtem. Mszy świętej przewodniczył ks. Daniel Rydz.

          • VI REGIONALNY KONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II

          • Dnia 17 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. Papieża Jana Pawła II w Kamieńcu obył się już VI Regionalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. 

            Uczniowie z różnych szkół wraz z opiekunami przybyli na konkurs.

            Laureatami konkursu zostali:

            Judyta Gad - I miejsce  z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie.

            Emilka Czogała – II miejsce z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie.

            Zofia Urbaś – III  miejsce ze Szkoły Podstawowej Ne. 2 z oddziałami Przedszkolnymi w Ząbkowicach Śląskich.

             

          • XXI Gminny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego

          • Już po raz dwudziesty pierwszy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Ortograficznym o Złote Pióro Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego, organizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. W kategorii klas młodszych reprezenowali nas z klasy II Kalina Szymańska przygotowywana przez wychowawcę p. Barbarę Nowaczek, oraz Dominik Arendarski i Natalia Sikora uczniowie klasy III przygotowywani przez wychowawcę p. Krystynę Kotrę. W kategorii klas IV-VI II miejce zajął Marcel Jania uczeń klasy VI, przygotowywany przez panią Dagmarę Cisowską. Natomiast w kategorii klas VII- VIII Maja Szczepańska, pod opieką pani Alicji Nowakowskiej zajęła III miejsce Tekst, który pisali uczniowie nie należał do łatwych. Mimo to, nasi uczniowie spisali się na medal. Jesteśmy dumni z uczniów. I miejsce zajął Dominik Arendarski, który otrzymał główną nagrodę- Złote Pióro. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z opiekunami. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. 

          • ,,Pegazik" - etap powiatowy

          • 09.04.2024 r. uczennica klasy VII - Nikola Hefka uczestniczyła w eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego ,,Pegazik" w Starostwie Powiatowym. Nasza reprezentantka zajęła I miejsce w gminnych eliminacjach - kategoria klasy VII-VIII. 

            W Ząbkowicach pięknie recytowała utwór Wisławy Szymborskiej pt. ,,Cebula" oraz fragment  prozy współczesnej autorki -  Idy Pierelotkin pt. ,,Tylko nie impreza". Wszyscy uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki poziom artystyczny i ocena recytacji nie należała do łatwych.  

            Tym razem nie udało się zdobyć finałowego miejsca. Ale Nikola się nie poddaje. Będzie nadal rozwijać swoje zdolności, umiejętności  recytatorskie w następnym roku szkolnym.

            Z całego serca życzymy jej sukcesów  i będziemy trzymać kciuki !

          • Wizyta w Sądzie Rejonowym

          •  

             

            08.04.2024 r. klasy starsze wybrały sie na wycieczkę do Ząbkowic Śląskich. Dokładnie o godzinie 8.15 wyruszyliśmy wraz z opiekunami spod naszej szkoły. Celem wyjazdu była wizyta w Sądzie Rejonowym oraz obejrzenie spektaklu pt. ,,Zemsta" w Ząbkowickim Ośrodku Kultury.  

            O godzinie 9.00 weszliśmy do budynku sądu. Pracownik ochrony poinstruował nas, jak mamy sie zachować. Musieliśmy wszyscy przejśc przez tzw. ,,bramkę",  nasze plecaki , torby rownież zostały sprawdzone - takie obowiązuja procedury. Dla niektórych uczniów było to dużym zaskoczeniem. Następnie udaliśmy się z pracownikiem sądu drogą, która pokonuja skazańcy. Zobaczyliśmy kilka sal rozpraw, siedzieliśmy w ławach i słuchaliśmy prelekcji pracownika administracji. Jedna z naszych koleżanek załozyła togę sędziowską i zasiadła na jego miejscu. Weszliśmy też do specjalnego  pokoju przesłuchań  dla dzieci, w którym sedzia w obecności psychologa rozmawia z małoletnimi. Na zakończenie weszliśmy do wielkiej sali konferencyjnej, gdzie czekała na nas pani kurator. Z ciekawością i spokojem wysłuchaliśmy o prawach nastoletnich osób. Kuratorka podawała przykłady sytuacji, okoliczności, w których nieletni trafiają przed sąd.

            Podziękowaliśmy za ciekawe spotkanie. Następnie autobus podwiózł nas na zabkowicki Rynek. Do rozpoczęcia spektaklu mieliśmy ponad godzinę. Postanowiliśmy wykorzystać ten czas, aby zobaczyć  ruiny zamku. Przechodziliśmy obok Krzywej Wieży, kościoła św. Anny i najstarszego domu w Zabkowicach - dworu rycerza Kaufunga, w którym obecnie znajduje się Muzeum i Laboratorium Frankensteina. 

            Później był czas wolny, który wykorzystaliśmy przyjemnie i pożytecznie. Spektakl ,,Zemsta" rozpocząl się dokładnie o godz. 12.00. Zajęliśmy wskazane wczesniej miejsca i oddaliśmy się ,,kulturalnej uczcie". Wystąpili aktorzy teatru Artemis z Wrocławia. Przedstawienie okazało się ciekawe, tylko uczniowie z innych szkół przeszkadzali nam w skupieniu uwagi. Adaptacja teatralna zapewne zapadła uczniom w pamięci, tym bardziej, że ,,Zemsta" Aleksandra Fredry do łatwych lektur nie należy. Opiekę nad nami sprawowali: pani Alicja Nowakowska, pani Monika Szczepańczyk i wychowawca klasy VII - pan Jakub Pietrzyk. 

            Do szkoły wróciliśmy około godziny 14.00. Wycieczka dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, emocji. Cieszymy się, że mogliśmy razem spedzić ten czas i zgłębić tajniki prawa. Już nie możemy się doczekać następnego wyjazdu na spektakl, ale tym razem do prawdziwego Teatru Capitol we Wrocławiu. 

            Uczestnicy wycieczki 

             

          • Światowy Dzień Zespołu Downa

          • 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa, który od 2012 roku organizowany jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Datę wybrano, aby podkreślić wyjątkowość potrójnej replikacji (trisomii) 21. Uczniom naszej szkoły z klas I-III o tym dniu wspomniała wychowawczyni klasy I pani Małgorzata Buczko. W pogadance pani Małgosi wybrzmiało to, że powinniśmy okazywać naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączamy się w akcje społeczne pokazujące akceptację
            i zrozumienie. Dajemy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania
            i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

          • DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI- ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

          • 21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, zwany także Dniem Kolorowej Skarpetki. Jego symbolem są skarpetki nie do pary nawiązujące do niedopasowania, z jakim zmagają się osoby z zespołem Downa.

            Celem święta jest zwrócenie uwagi na osoby zmagające się z tą wadą genetyczną i ich potrzeby, zwiększanie świadomości społecznej na temat zespołu Downa i promowanie praw tych osób, aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym, a także integrowanie się z nimi.

             

            PAMIĘTAJMY O KOLOROWYCH  SKARPETKACH W CZWARTEK!!!

            W TEN SPOSÓB SOLIDARYZUJEMY  SIĘ Z TYMI OSOBAMI.

             

          • Anna Maria Wesołowska

          • W dniu 27.02.2024 roku uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu z sędzią Anną Marią Wesołowską w hali sportowej przy SP nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim. Tematem przewodnim były przedstawione współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie mogą ponieść konsekwencje swoich złych zachowań, od ilu lat mogą trafić do poprawczaka i stanąć przed sądem rodzinnym. Dzieci brały czynny udział w dyskusji i zadawały pytania, a niektóre z nich wzbudziły uśmiech na twarzy prowadzącej spotkanie. Pod koniec spotkania Pani Anna Maria Wesołowska poprosiła wszystkich uczniów, aby po powrocie do szkoły narysowali swoje marzenia, które związane są z rodzicami, w jaki sposób chciałaby spędzać z nimi czas.  

          • Najlepsze w powiecie !!!

          • W dniu 23.02.2024 w Szkole Podstawowej w Złotym Stoku odbyły się zawody Powiatowe w piłce siatkowej dziewcząt. Występ naszych dziewcząt był znakomity, biorąc pod uwagę, że nasza szkoła jest jedną z najmniejszych szkół pod względem liczby uczniów I miejsce w powiecie jest dla nas ogromnym sukcesem. Jeszcze raz dziękuję dziewczyny i Gratulujemy!!! 

            P. Ł

          • WALENTYNKI 2024

          •  

            Walentynki to święto nie tylko dla zakochanych- to dzień radości, życzliwości, miłości, szacunku i przyjaźni....

             

            Dzień Świętego Walentego

              To dzien dobry dla każdego!

              W tym dniu wszyscy to wyznają,

              że chcą kochać i kochają !".​​​​​​

             

            ​​

            W Dniu Zakochanych, jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował "pocztę walentynkową". Już 8 lutego przygotowana i ozdobiona serduszkami skrzynka, czekała na korytarzu na I piętrze na kartki walentynkowe. Każdy uczeń naszej szkoły mógł wrzucić do skrzynki swoją "walentynkę". 14 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy i kartki zostały doręczone do adresatów. Kartki były kolorowe, ozdobione i  niektóre w kształcie serc. W  klasach były przygotowane gazetki walentynkowe  i niektórzy uczniowie mieli  na sobie ubiory koloru czerwonego- koloru miłości. Oprócz uczniów "walentynkami" zostali obdarowani  także nasi nauczyciele. To był bardzo sympatyczny dzień.    

                                                                                                                                                                           AB.

          • Lapbooki atrakcyjne, pełne zagadek.

          • Ostatnią z przeczytanych lektur przez uczniów klasy trzeciej była książka pt. ,,O psie który jeździł koleją".  Po jej omówieniu i wykonaniu zadań w ćwiczeniach uczniowie w formie podsumowania zrobili lapbooki. Napracowali się przy tym bardzo, ale jak sami stwierdzili warto było. W klasie każda uczennica i uczeń pokazywali różne ukryte zadania, które wykonali. Tak więc w lapbookach są krzyzówki, zagadki, rebusy, tajemnicze koperty z zadaniami, opisy bohatera i innych osób występujących w książce. Pomysłowość naszych dzieci jest ogromna, co zostało docenione. Najważniejsze, że wykonanie lapbooka sprawiło każdemu dużą radośc. 

          • "Pegazik"2024"- etap gminny

          • Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu!!!

             15 lutego odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego "Pegazik". Z dwóch Zespołów Szkolno-Przedszkolnych, w II kategoriach zaprezentowało się łącznie 18 uczniów. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Komisja miała trudną pracę przy wyborze zwycięzców.                                                                 W kategorii klas IV-VI nasi uczniowie: Lena Deko z klasy IV, zajęła III miejsce i  Aron Kuliński z IV klasy otrzymał wyróżnienie.                                                                                                                                                                W kategorii klas VII-VIII nasi uczniowie: Nikola Hefka z VII klasy, zajęła I miejsce i Daria Kamińska z klasy VII otrzymała wyróżnienie.                                                                                                                                Serdecznie wszystkim gratulujemy!!! Dziękujemy rodzicom, nauczycielom: p. A. Nowakowskiej za przygotowanie i p.A. Bocian i p.M. Szczepańczyk za opiekę nad uczniami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.Na koniec pani wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Sylwia Demidowicz skierowała ciepłe słowa do wszystkich uczestników w imieniu Rady oraz Pana Burmistrza.

                                                                                                                                                       AB.

          • ,,Pegazik'' 2024 - etap szkolny

          •  

             

            ​Konkurs recytatorski ,,Pegazik" odbył się we wtorek 13.02.2024 r.

            Cele: popularyzacja poezji i prozy wśrod dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności językowych, prezentacja umiejętności artystycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. 

            Komisja konkursowa wyłoniła spośród jedenastu recytatorow tych najlepszych w II kategoriach:

            młodsi ( kl. IV-VI ) i starsi ( kl. VII-VIII ). I tak w I kategorii:

            I miejsce Nina Bohuń

            II miejsca Lena Deko i Oliwia Jaroszuk

            III miejsca Milena Nowak i Aron Kuliński

            Wyróżnienia: Amelia Ciszek i Łukasz Ratzman 

             

            W kategorii ,,starsi" wystąpiły tylko dwie osoby. 

            I miejsce Daria Kamińska 

            II miejsce Nikola Hefka 

             

            Laureaci będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji gminnych.

            Gratulujemy i życzymy sukcesów !